کد خبر: ۵۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
دومین نشست دستمزد شورای عالی کار با حضور معاون وزیر کار ونمایندگان کارگری و کارفرمایی کماکان در جریان است و تاکنون نتیجه ای به دنبال نداشته است. گروه کارفرمایی پایان جلسه و مشورت با دیگر تشکل‌های کارفرمایی را خواستار شده اما گروه کارگری ضمن مخالفت پیشنهاد ۱۵ میلیون تومانی دستمزد را مطرح کرده است.

به گزارش تجارت امروز، دومین نشست دستمزد شورای عالی کار در حالی ادامه دارد که گروه کارفرمایی اعلام کرده خواستار تشکیل جلسه با تشکلات کارفرمایی و مشورت در خصوص دستمزد سال آینده است تا موضوع را بررسی کند.

گروه کارفرمایی معتقد است اگر قرار به مشورت و همفکری است باید جلسه تعطیل شود. گروه کارگری نیز سبد معیشت را حداقل پیشنهاد اعلام کرده است.

از نظر نمایندگان گروه کارگری در صورتی که جلسه تعطیل شود تا گروه کارفرمایی با سایر تشکلات کارفرمایی وارد شور شود، جلسه آینده با پیشنهاد ۱۵ میلیون تومانی دستمزد حضور خواهند یافت.

به اعتقاد آنها گروه کارفرمایی فرصت کافی برای مشورت و طرح پیشنهاد برای حضور در جلسه دوم را داشته و لذا در صورت تعطیل شدن جلسه، گروه کارگری نیز با همه تشکلات کارگری اعم از رسمی، غیر رسمی و منبعث از قانون کار به ویژه بازنشستگان وارد مشورت خواهد شد.

جدال دستمزد ۱۴۰۱ همچنان ادامه دارد و تلاش نمایندگان کارگری نزدیک کردن رقم دستمزد سال آینده به رقم سبد معیشت ۸ میلیون و ۹۷۲ هزار تومانی است.

 

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری