کد خبر: ۵۱۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
با توجه افزایش تقاضا و همچنین تراز مثبت حقیقی‌ها درروند معاملات چهارشنبه، انتظار بازاری متعادل با برتری نسبی خریداران خواهیم داشت.

به گزارش تجارت امروز؛ بورس تهران آخرین روز کاری هفته گذشته را متعادل و با فشار عرضه آغاز کرد که البته با توجه به معاملات سه‌شنبه قابل پیش‌بینی بود.

اما رفته‌رفته با گذر از یک ساعت ابتدایی و هم‌زمان با بازگشایی نماد فارس، به‌مرور روند معاملات رنگ و بوی بهتری گرفت تا در یک روز نسبتاً خوب شاهد جهش ۱۸ هزار واحدی بازار و پیشروی شاخص تا ارتفاع یک‌میلیون ۴۳۲ هزار واحدی باشیم. شاخص هم‌وزن نیز با افزایش ۰.۸۳ درصدی به کار خود پایان داد.

بازار هفته نخست ۱۴۰۱ را با رشد خوب ۴.۷ درصدی به پایان رساند. افزایش حجم و ارزش معاملات و البته رشد سریع قیمت‌ها ازجمله نقاط قوت بازار بود؛ اما از این هفته و با برگشت معامله‌گران به نظر بازار در مسیر اصلی خود قرار بگیرد.

از دیگر اتفاقات خوب هفته گذشته می‌توان به گزارش‌های خوب ماهانه اکثر شرکت‌ها، ثبات قیمت کامودیتی‌ها و همچنین افزایش جزئی قیمت دلار اشاره کرد که می‌تواند ازجمله عوامل محرک بازار در هفته پیش رو باشد.

برای امروز، با توجه افزایش تقاضا و همچنین تراز مثبت حقیقی‌ها درروند معاملات چهارشنبه، انتظار بازاری متعادل با برتری نسبی خریداران خواهیم داشت.

انتهای مطلب// ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: