کد خبر: ۵۱۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
وزیر صنعت، معدن و تجارت برای دومین بار پس از صدور فرمان 8‌ ماده‌ای رئیس‌جمهور در حوزه خودرو از گروه خودروسازی سایپا بازدید کرد و در جریان روند تحویل خودروها و فرآیند کاهش خودروهای کف پارکینگ‌ها قرار گرفت.

به گزارش تجارت امروز؛ سید رضا فاطمی‌امین؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت برای دومین بار پس از صدور فرمان 8‌ ماده‌ای رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از گروه خودروسازی سایپا، گفت: تحقق مطالبه ترخیص خودروهای کف پارکینگ زودتر از موعد مقرر، اتفاق بسیار مناسبی است که طی این مدت از سوی خودروسازان پیگیری شده است.

او افزود: با کاهش مدت‌زمان پرداخت به قطعه سازان، امکان مطالبه کیفیت توسط خودروساز به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود لذا در این زمینه لازم است رده‌بندی سازندگان و ردیابی قطعات از سوی شرکت‌های خودروسازی با دقت دنبال شود.

محمدعلی تیموری؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در بازدید وزیر صمت، با تأکید بر اینکه بالاترین میزان تحویل خودرو در ماه‌های بهمن و اسفند سال گذشته هرماه ۴۷ هزار دستگاه خودرو بود، گفت: تعداد خودروهای کف پارکینگ در ۲۳ دی‌ماه سال ۱۴۰۰، حدود ۸۰ هزار دستگاه بود که در اسفندماه سال گذشته به 43500 دستگاه کاهش یافت و همچنین تا اول اردیبهشت امسال تعداد خودروهای کف پارکینگ به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا بابیان اینکه تکمیل کاری خودروهای کف پارکینگ و افزایش تولید روزانه موجب شد که قیمت خودروهای این شرکت در بازار در ماه‌های پایانی سال روند کاهشی به خود بگیرد (به‌عنوان‌مثال خودرو تیبا 9 میلیون تومان کاهش یافت)، گفت: تمام سعی ما این است که با سرعت بخشی به تکمیل کاری خودروهای کف پارکینگ و افزایش تولید خودرو به سمت اجرای فرمان 8 ماده‌ای ابلاغ‌شده از سوی رئیس‌جمهور و کاهش قیمت خودرو در بازار حرکت کنیم.

او با اشاره به اینکه سال گذشته 397 هزار خودرو تولید شد که یک‌چهارم آن در ماه‌های بهمن و اسفند بود، ادامه داد: در ماه‌های یادشده 94 هزار خودرو تحویل مشتریان وفادار سایپا شد و همچنین در راستای عمل به تعهدات از 6 فروردین سال جاری بیش از هزار دستگاه خودرو تحویل متقاضیان شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: در راستای تحقق فرمان ۸ ماده‌ای رئیس‌جمهوری که اواخر سال گذشته ابلاغ شد، از ۱۴ فروردین امسال، تولید خودرو روزانه به هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت و این گام محکمی برای تحقق تولید ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال جدید است.

گفتنی است، لزوم افزایش ۱.۵ برابری میزان تولیدات خودرویی کشور در سال آینده، افزایش کیفیت تولیدات با چند اولویت ویژه، خروج خودروهای دارای پلتفرم قدیمی از خطوط تولید و جایگزینی محصولات جدید و به‌روز و افزایش گارانتی خودروهای عرضه‌شده از ۲ سال و ۴۰ هزار کیلومتر به ۳ سال و ۶۰ هزار کیلومتر ازجمله 8 فرمان ابلاغ‌شده است.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: