کد خبر: ۵۱۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
اگر مذاکره برجام شکست بخورد ما می‌توانیم شاهد صعودی شدن روند نرخ ارز باشیم که می‌تواند روی شاخص سهام شرکت‌هایی که محصولات خود را به بر پایه قیمت جهانی عرضه می‌کنند تأثیر مثبت داشته باشد.

به گزارش تجارت امروز؛ بورس سال ۱۴۰۱ را در حالی آغاز کرده است که بحث مذاکره برجام همچنان ادامه دارد. آیا با رسیدن یا نرسیدن به توافق چه تاثیراتیروی بورس دارد.

 توافق وین؛ اگر اتفاق بیافتد یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار انسال خواهد بود؛ اما عدم توافق و احتمال افزایش تنش‌های سیاسی به دنبال آن می‌تواند بر برخی متغیرهای مهم اقتصادی مثل نرخ ارز تأثیرگذار باشد.

اگر برجام شکست بخورد قطعا یکی از عوامل تهدیدکننده تبات بازار است؛ اما شاید سبب فرصت در بازار سرمایه بشود، اگر شکست بخورد ما می‌توانیم شاهد صعودی شدن روند نرخ ارز باشیم که می‌تواند روی شاخص سهام شرکت‌هایی که محصولات خود را به بر پایه قیمت جهانی عرضه می‌کنند تأثیر مثبت داشته باشد.

در کنار این موضوع؛ بی‌اعتمادی سهامداران خرد، افت دلار و فروش اوراق دولتی را هم داریم. فارغ از ریسک‌ها و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده بزرگ‌ترین تهدید افزایش و فروش دوباره اوراق از طرف دولت و تأمین مالی دولت در بازار سرمایه است.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: