کد خبر: ۵۱۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
برای دهک‌های یک تا ۳ میزان اقساط تسهیلات زیر ۳ میلیون تومان خواهد بود چراکه اگر بیش از این میزان باشد متقاضیان و اقشار کم درآمد قادر به پرداخت آن نخواهند بود.

به گزارش تجارت امروز؛ میزان اقساط واحدهای نهضت ملی مسکن زیر ۳ میلیون تومان است چراکه این واحدها در قالب مسکن‌های حمایتی ساخته می‌شوند.

۸۰ درصد از مبلغ ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از طریق تسهیلات تأمین می‌شود و باید متناسب با توانایی خریداران اقساط آن‌ها با نرخ سود ۴ تا ۱۲ درصد در نظر گفته شود، بنابراین برای دهک‌های یک تا ۳ میزان اقساط تسهیلات زیر ۳ میلیون تومان خواهد بود چراکه اگر بیش از این میزان باشد متقاضیان و اقشار کم‌درآمد قادر به پرداخت آن نخواهند بود.

میزان آورده متقاضیان هم برای دهک‌های یک تا سه بین ۲۰ میلیون تا ۴۰ میلیون تومان است و به‌طورقطع برای دهک‌های پایین‌تر این میزان آورده متقاضیان کمتر خواهد بود؛ چراکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این واحدها در قالب‌های مسکن حمایتی ساخته می‌شوند و بنابراین بالا بودن میزان اقساط و آورده متقاضی قابل‌پذیرش نیست.

پیش‌ازاین اعلام‌شده بود که میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون است که این موضوع باعث نگرانی بسیاری از متقاضیان شده است.

انتهای مطلب// ا.م

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری