کد خبر: ۵۱۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
در واکسیناسیون رکورد خوبی داشتیم؛ به‌طوری‌که روزانه یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تزریق و در هفته ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تزریق واکسن انجام می‌شد.

به گزارش تجارت امروز؛ وی بابیان اینکه اُمیکرون در کشورهای اروپایی و آمریکا چهار ماه طول کشید، اما در کشور ما تنها دو ماه طول کشید، افزود: درعین‌حال میزان تلفاتی که آن کشورها داشتند بسیار بالابود، درحالی‌که میزان مرگ‌ومیر ما کمتر بود. البته کاهش کرونا در یک کشور، دلیل این نیست که کرونا تمام‌شده است، بلکه آنچه باعث شد آمار کرونا در کشورمان کاهش یابد، ایمنی ما بود.

عین‌اللهی ادامه داد: ازآنجایی‌که واکسیناسیون در سطح وسیعی در کشور ما انجام‌شده بود و آنتی‌بادی و ایمنی خوبی داشتیم، توانستیم در برابر ویروس مقاومت کنیم؛ بنابراین توصیه ما به مردم این است که حتماً واکسیناسیون را ادامه دهند.

توصیه ما این است که مردم امسال حتماً یک دز دیگر واکسن تزریق کنند؛ یعنی علی‌رغم اینکه دز دوم یا سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، امسال باید حتماً تزریق یک دز دیگر را هم داشته باشند.

وی در ادامه درباره وضعیت واکسن‌های تولید داخلی، گفت: صادرات واکسن داخلی را آزاد کردیم و تولیدکنندگان واکسن می‌توانند واکسن کرونا را صادر کنند.

عین‌اللهی بابیان اینکه شش مرکز تولید واکسن داریم و نیاز به واردات واکسن وجود ندارد، گفت: این موضوع تضمینی برای آینده ایران است که باوجوداین تولیدات داخلی می‌توانیم خوب عمل کنیم. واکسن‌هایی مانند فایزر و مدرنا که MRNA بودند و تبلیغات زیادی هم‌روی آن‌ها انجام شد، اکنون نشان داده‌شده که تأثیر چندانی نداشتند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، درباره پروژه‌های بهداشتی وزارت بهداشت، گفت: امیدواریم امسال حدود ۳۰۰۰ پروژه بهداشتی را احداث کرده و نیروهایش را تأمین کنیم.

انتهای مطلب// ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری