کد خبر: ۵۱۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵
حدود ۷ هزار واحد دانش بنیان به مفهوم واقعی داریم که طبق برنامه ها، باید این تعداد به ۲ برابر افزایش یابد.
سند حمایتی دانش‌بنیان‌ها در راه است!

به گزارش تجارت امروز؛ صدیف بیک زاده اظهار کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، وزارت صمت برنامه‌هایی برای افزایش میزان واحدهای دانش‌بنیان با استفاده از سیاست‌های حمایتی دارد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: پیش‌بینی‌شده معاونت امور صنایع و معاونت تجارت و خدمات وزارت صمت سندی را شامل ابرازهای حمایتی از واحدهای دانش‌بنیان در سطح کشور تدوین کنند. در این سند کل ابزارهای حمایتی و تشویقی را در یک قالب مشخص، تدوین خواهیم کرد که تفاهم‌نامه‌هایی هم در این رابطه امضا خواهد شد.

وی ادامه داد: در بازه زمانی اندکی محورها و سیاست‌های تشویقی برای واحدهای دانش‌بنیان همچون تأمین مواد اولیه و فراهم کردن زیرساخت‌ها تدوین می‌شود تا افراد برای انجام فعالیت‌های دانش‌بنیانی رغبت پیدا کنند و بتوانند تولید دانش‌بنیان را توسعه دهند. ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هم حتماً مسائل و مشکلات این واحدها را با اولویت بررسی می‌کند.

بیک زاده گفت: در حال حاضر تعداد واحدهای دانش‌بنیان در کشور محدود است و حدود ۷ هزار واحد دانش‌بنیان به مفهوم واقعی داریم و طبق تأکید رهبری این تعداد باید ۲ برابر شود که وزارتخانه‌های متعددی در این موضوع دخیل هستند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارتخانه‌های مختلفی همچون صمت و جهاد کشاورزی در حال همکاری است.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری