کد خبر: ۵۱۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
مدیرعامل شرکت مترو تهران از امضا قرارداد تأمین مالی خارجی باارزش 100 میلیون یورو جهت تعمیرات اساسی و ارتقا سیستم قطارهای مترو تهران خبر داد.
مترو تهران نونوار می‌شود

به گزارش تجارت امروز؛ مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت مترو تهران با اعلام آنکه قراردادی باارزش ۱۰۰ میلیون یورو با تأمین مالی خارجی نهایی شده است که با آن امکان خرید تجهیزات که نیاز ۸۰۰۰ میلیارد ریال دارد راداریم.

وی در ادامه بیان داشت که شرکت مسئول لیست تجهیزات موردنیاز را دریافت و در حال بررسی شرایط است: باید بدانید که بازه زمانی دو تا هشت‌ماهه لازم است تا بر اساس نوع قطعه، ثبت سفارش و زمان ساخت؛ امکان تعمیرات اساسی واگن‌های مترو ایجاد گردد.

وی گفت: با شرکت واگن سازی در این راستا به توافق رسیدیم که علاوه بر تعمیرات اساسی قطار‌ها به دنبال ارتقا سیستم آن‌ها نیز هستیم تا بتوان شرایطی را ایجاد کرد که برخی از آن‌ها تا ۲۰ سال آینده در ناوگان خدمات‌رسانی کنند.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات کار‌های عقب‌مانده‌ای بود که به این دوره مدیریت شهری رسید، گفت: خوشبختانه با حمایت ویژه شهردار تهران، معاونین شهردار و اعضای شورای شهر شاهد انسجام و اتحاد برای کمک به سیستم مترو که حمل‌ونقل پاک است و روزانه یک و نیم تا دو میلیون سفر در آن انجام می‌شود، ایجادشده است.

انتهای مطلب// ا. م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری