کد خبر: ۵۱۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
شاه‌آبادی: فعالیت‌های معاونت سیما با مدیران تازه‌نفس، خوش‌ذوق، جوان، باانگیزه، انقلابی و ارزشی ان‌شاءالله فصل نوین و درخشانی خواهد بود و امیدواریم بتوانیم دست در دست همدیگر منویات مقام معظم رهبری را در رسانه ملی رقم بزنیم. 
معاون سیما رسانه ملی عوض شد

به گزارش تجارت امروز؛ حمید شاه‌آبادی معاون سابق سیما در مراسم تکریمش گفت:  فصل جدید فعالیت‌های معاونت سیما با مدیران تازه‌نفس، خوش‌ذوق، جوان، باانگیزه، انقلابی و ارزشی ان‌شاءالله فصل نوین و درخشانی خواهد بود و امیدواریم بتوانیم دست در دست همدیگر منویات مقام معظم رهبری را در رسانه ملی رقم بزنیم. 

وی با اشاره به مدت‌زمان کوتاه مسئولیتش در معاونت سیما گفت: این مدت در عین کوتاه بودن بسیار پرفرازونشیب و آموزنده بود و حال و فضای این‌یک سال و نیم بسیار خاص بود. سه بازه زمانی و سه فصل مستوفی در این مدت رقم خورد و من در این مدت توفیق داشتم که لحظه‌به‌لحظه در مجموعه سیما مطالبی را بیاموزم و از تجربیات و دانش و اطلاعات دوستان استفاده کردم. 

شاه‌آبادی ادامه داد: چند ماه اول مسئولیتم مصادف بود با دوران پیش از انتخابات ریاست جمهوری که تمام عزم فعالیت‌های معاونت در این ایام مهم و حساس به اخبار مربوط به انتخابات معطوف بود و همه همکاران تلاش کردند در این دوران پرفرازونشیب از تمام ظرفیت‌های رسانه در این خصوص بهره گیرند. 

فصل دوم دوره سه‌ماهه بود که مصادف بود با تغییر و تحولات سازمانی و در هفت‌ماهه گذشته دوران ریاست دکتر جبلی از ایشان آموختم و گزارشی از وضعیت موجود معاونت سیما، برنامه‌ریزی‌های انجام و محقق شده و حتی برنامه‌ریزی‌های محقق نشده در این مدت به رئیس سازمان ارائه شد و توفیقی است که مسئولیت جدید به دست برادر عزیز، فرزند شهید، انقلابی، توانا و کاربلد سپرده می‌شود و امیدوارم در این دوره، طرح‌هایی که باید انجام شود و ایده‌های جدید و خوب رقم بخورد. 

وی تأکید کرد: این امر منوط به این است که همه باهم، هم‌افق شویم و نگاه دقیق و ظریف به مطالبات حضرت آقا از رسانه داشته باشیم و در طول دوران مختلف علیرغم همه تلاش‌ها، رسانه با تحقق این مطالبات همچنان فاصله دارد. 

شاه‌آبادی افزود: یکی از حلقه‌های مفقوده ما، بی‌توجهی به هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود است و اگر کسی در مجموعه کاری سیما قدمی بخواهد بردارد باید ظرفیت‌های مجموعه را شناسایی کند و بداند آن‌ها را چگونه باید در کنار هم قرار دهد. 

معاون پیشین سیما خاطرنشان کرد: تمام تلاشم در دوران مسئولیتم این بود که فرآیندهای تولید و زیرساخت‌های لازم برای تحقق یک تحول بنیادی رقم بخورد. 

لزوم تأمین زیرساخت‌های مجموعه، اصلاح فرآیندهای موجود و کار با برنامه‌ریزی، اقدام زمان‌بری است که باید با دقت دنبال شود و نقطه اشتراک آن‌ها را پیدا کرد و کنار هم قرار داد. شناخت این اشتراکات و نسبت آن باهدفی که مجموعه قرار است به آن برسد ازجمله مواردی است که در معاونت در حال انجام بود و باید همچنان دنبال شود. 

شاه‌آبادی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ و نقطه قوت‌های معاونت سیما، گفت: این موارد می‌تواند سرعت حرکت و رسیدن به هدف را تسریع بخشد و امیدوارم زیرساخت‌هایی که تاکنون در سیما فراهم‌شده و اقداماتی که صورت گرفته برای حصول نتیجه مقدمه کارسازی باشد. 

معاون پیشین سیما اظهار کرد: پرچمی که امروز به دست ریاست محترم سازمان سپرده‌شده، کار بسیار سخت و مشکل است اما باید توجه داشت انتظارات حضرت آقا در مقوله رسانه قابل‌دسترسی است. همه باید هر چه در توان دارند برای موفقیت رئیس رسانه ملی به‌کارگیرند و بدانیم چقدر از مطالبات مقام معظم رهبری محقق شده و تا رسیدن به شرایط ایده‌آل چقدر فاصله‌داریم تا افق و چشم‌انداز را به‌درستی ترسیم کنیم. 

شاه‌آبادی تأکید کرد: تردید کردن در ترسیم نقطه رسیدن به هدف، هر مجموعه‌ای را با بحران مواجه می‌کند و این نقطه‌ای است که از همه مدیران انتظار می‌رود به آن افق با دقت نظر و درستی نگاه کنند و با تمام توان خود و هم‌افزایی انتظار و دغدغه‌های مقام معظم رهبری را از رسانه ملی جامه عمل بپوشانیم چراکه این انتظار از رسانه ملی وجود دارد. 

محسن برمهانی، معاون جدید سیما در این مراسم گفت: این جلسه، درواقع تقدیر و تشکر از زحمات دکتر شاه‌آبادی است و

از همه عزیزان که به این منظور در اینجا حضور دارند تشکر می‌کنم. 

وی افزود: سعه‌صدر و مناعت طبع در وجود دکتر شاه‌آبادی مشهود است و خدمتگزاری و دنبال کردن اهداف و آرمان‌های انقلاب از شاخصه‌های بارز وی است. 

 

برمهانی در ادامه گفت: قبول مسئولیت به‌خودی‌خود جای خوشحالی ندارد و زمانی ما می‌توانیم خوشحال باشیم که مأموریت صحیح انجام و حق این امانت خطیر را به‌خوبی ادا کنیم. 

وی همچنین خاطرنشان کرد: تحول با جابجایی معاونان و مدیران رخ نمی‌دهد بلکه تحول به همت بدنه عظیم، کارآمد و انقلابی که در سازمان صداوسیما حضور دارد، رقم می‌خورد. 

معاون جدید سیما با قدردانی از زحمات مدیران پیشین در مجموعه معاونت سیما گفت: باید همچنان از ظرفیت این عزیزان و تجربیات گران‌بهایشان در عرصه رسانه بهره ببریم و ان‌شاءالله مدیران جدید هم بتوانند از این ظرفیت‌ها به شایستگی استفاده کنند. 

برمهانی تأکید کرد: ان‌شاءالله دوران جدید معاونت سیما، در تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و برطرف کردن دغدغه‌های ایشان نسبت به مسائل رسانه، اقدام مطلوب و شایسته‌ای صورت گیرد و نقش رسانه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مورد به‌خوبی ایفا شود. 

وحید جلیلی قائم‌مقام رئیس سازمان صداوسیما در امور فرهنگی و دبیر ستاد تحول نیز در این مراسم سخنرانی کرد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: