کد خبر: ۵۱۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
انجمن خودروی امریکا اعلام کرد؛ قیمت بنزین در بیش از ۶۰ هزار پمپ‌بنزین واقع در ایالات متحده تا ۴.۴۳۲ دلار به فروش رفته است.
قیمت بنزین رکود قبلی را شکست

به گزارش تجارت امروز؛ در گزارشی که انجمن خودروی آمریکا (AAA)، ارائه داده اشاره‌شده که روز جمعه قیمت بنزین در پمپ‌بنزین‌های سراسر این کشور به بالاترین سطح در چند سال گذشته رسیده است.

این انجمن که قیمت‌ها را در بیش از ۶۰ هزار پمپ‌بنزین در سراسر ایالات‌متحده دنبال می‌کند، اعلام کرد که میانگین هزینه یک گالن بنزین (۳.۷۸۵ لیتر) در پمپ‌بنزین‌ها به ۴.۴۳۲ دلار افزایش‌یافته است.

بر اساس این گزارش، بالاترین قیمت بنزین در آمریکا به‌طور سنتی در ایالت کالیفرنیا مشاهده شد، جایی که رانندگان باید به‌طور متوسط ​​۵.۸۷۲ دلار برای هر گالن سوخت باید بپردازند.افزایش دوباره قیمت بنزین در ایالات متحده

قیمت بنزین در ایالات‌متحده در طول هفته به‌طور پیوسته افزایش‌یافته است. این افزایش در شرایطی صورت می‌گیرد که قیمت‌های جهانی نفت افزایش‌یافته و تلاش‌های کاخ سفید برای مقابله با این افزایش با شکست مواجه شده است.

بهای معاملات آتی شاخص جهانی نفت خام برنت حدود ساعت ۱۳:۴۵ به‌وقت گرینویچ در معاملات روز جمعه به ۱۰۹.۹۷ دلار در هر بشکه افزایش یافت و ۲.۳۵ درصد افزایش یافت.

شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز حدود ۲.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۰۸.۷۸ دلار در هر بشکه رسید.

ذخایر جهانی سوخت با بازگشت تقاضا به سطوح قبل از همه‌گیری کووید-۱۹ کاهش‌یافته است، درحالی‌که تولید هنوز نتوانسته است به آن برسد.

بحران اوکراین، که آمریکا را وادار کرد نفت روسیه را تحریم کند و صحبت از اقدامات مشابه در اتحادیه اروپا و انگلیس را به راه انداخت، نیز موجب بدتر شدن بحران سوخت شد. روسیه سومین تولیدکننده نفت و دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان است.

انتهای خبر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: