کد خبر: ۵۱۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۴
بحث سیاست تأمین مالی در لایحه بودجه است که از طریق بورس کالا انجام شود که رئیس سازمان بورس می‌گوید به‌طور جد پیگیر آن هستیم.
گندم به بورس برمی‌گردد؟

به گزارش تجارت امروز؛ مجید عشقی در نخستین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا گفت: با واقعی شدن قیمت کالاها یک فرصت عالی پیش‌آمده تا کالاهایی همچون گندم و روغن در بورس کالا مجدد حضورداشته باشند و با استفاده از ابزارهایی مانند آتی و سلف بتوانند پیش‌بینی نرخ را به مصرف‌کنندگان ارائه دهند. گندم ازجمله کالاهایی بود که از سال ۹۷ تاکنون در بورس کالا معادله نشده است. رئیس سازمان بورس می‌گوید: بهابازارهای کالایی به‌عنوان بستر کشف منصفانه قیمت هستند. در کشور ما در چند سال گذشته بورس کالا توسعه خوبی داشته و به‌عنوان بستر کشف قیمت بر روی آن تأکید می‌شود. امید است بتوانیم ابزارهای آن را گسترش دهیم تا در اختیار افراد قرار گیرد. او گفت: در حوزه تسهیل، خدماتی مناسبی را در بورس ارائه دادیم به‌طور مثال تسهیل ورود افراد و پذیرش آسان و مناسب کالاها را داشته‌ایم. بحث راه‌اندازی مسکن راداریم که با مشخص شدن موضوعات فقهی گام بزرگی را خواهیم برداشت. به گفته عشقی بحث معافیت مالیاتی در گواهی سپرده کالایی که امسال در بودجه آمد، سبب می‌شود که این ابزار به‌صورت گسترده‌تر به راه خود ادامه دهد و این برای بحث خرده‌فروشی زمینه مناسب را فراهم می‌سازد.

بحث سیاست تأمین مالی در لایحه بودجه است که از طریق بورس کالا انجام شود که رئیس سازمان بورس می‌گوید به‌طور جد پیگیر آن هستیم.

به گفته عشقی برای عرضه مجوزهای معادن از طریق بورس کالا اعلام آمادگی می‌کند که می‌تواند در این حوزه گامی مهم بردارد

انتهای مطلب

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: