کد خبر: ۵۱۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
پیش‌بینی می‌شود با ریزش قیمت طلا؛ موج جدیدی از فروشندگان این فلز گران‌بها وارد بازار شود.
سقوط طلا در راه است!

به گزارش تجارت امروز؛ این هفته بخش عمده رویدادهای اقتصادی تحت تاثیر تحولات طلا قرار دارد. عملکرد اونس طلا در بازارهای جهانی در هفته پیش حدود منفی ۴ درصد بود، این بدترین عملکرد هفتگی از اواسط ژوئن ۲۰۲۱ به شمار می‌رود. به گفته تحلیلگران، در صورت تداوم این روند باید منتظر موج فروش جدید این فلز در بازارها باشیم.

بارت ملک، رئیس استراتژی جهانی TD Securities به کیتکو نیوز گفت: «ما شاهد بودیم CPI در هفته گذشته قوی‌تر از حد انتظار بوده است. نرخ ۸.۳ درصدی در آوریل مشکل‌ساز است، به‌خصوص پس‌ازاینکه بازارها انتظار ۸.۱ را داشتند. این به‌طور طبیعی بر این نکته تأکید می‌کند که فدرال رزرو از موضع تهاجمی خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. بعید است که تورم به این زودی‌ها به‌شدت کاهش یابد.»

اورت میلمن، کارشناس فلزات گران‌بهای Gainesville Coins دراین‌باره تأکید می‌کند: «کاهش ارزش طلا به این دلیل است که سرمایه‌گذاران زیان را درجاهای دیگر پوشش می‌دهند. طلا یکی از ساده‌ترین سرمایه‌ها برای تبدیل به پول نقد در شرایط سخت است.»

با نگاهی تحولات هفته آینده، اگر قیمت اونس طلا به زیر مرز ۱۸۰۰ دلار برود، طلا در معرض خطر فروش شدیدتر قرار خواهد گرفت. میلمن افزود، اما معامله گران باید دامنه معاملات خود را برای طلا در کوتاه‌مدت افزایش دهند، زیرا نوسانات مداوم در همه بازارها وجود دارد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: