کد خبر: ۵۱۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۳

چند خبر بورسی مهم

بورس دیروز با افت پنج هزار و ۴۳۱ واحدی به سطح یک‌میلیون و ۵۷۲ هزار واحدی رسید.
چند خبر بورسی مهم

به گزارش تجارت امروز؛ امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که بورس روند متعادلی را تجربه می‌کند.

 

رکود تولید تخم‌مرغ شکسته می‌شود!

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: درحالی‌که قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری ۳۵ هزار تومان است اکنون تخم‌مرغ کمتر از این محصول به فروش می‌رسد. در حال حاضر هر کیلوگرم از این محصول کمتر از ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. درصورتی‌که روند تولید مستمر باشد، رکورد تولید تخم‌مرغ در کشور با تولید یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تن شکسته می‌شود.

 

ایرانسل به بورس می‌آید!

کارشناسان می‌گویند که این کاهش قیمت می‌تواند برخی از تک سهم‌های بورسی را تحت تأثیر قرار دهد. شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، رسماً درخواست پذیرش نماد خود را در تاریخ ۲۱ اردیبهشت سال جاری به هیات پذیرش بورس تهران ارائه کرده است تا بدین ترتیب بازار سرمایه منتظر عرضه سهام این اپراتور دیجیتال کشور باشد.

عرضه اولیه این اپراتور تلفن همراه نقدینگی جدید و سنگینی وارد بورس می‌کند. احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس گفت: سوت زنی به‌سلامت اداری، اقتصادی و مبارزه با مفاسد در تمام حوزه‌ها کمک می‌کند و باید در همه دستگاه‌ها موردحمایت قرار بگیرد و اگر کسی جایی می‌بیند اتفاق نامطلوبی می‌افتد، باید هشدار دهد. با افزایش سوت زنی و مبارزه با فساد، اعتماد سهامداران نسبت به بورس افزایش پیدا می‌کند.

 

بازار نزولی می‌شود؟

حسین عامریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با اشاره به شایعاتی مبنی بر فروش سهام سایپا با رنج منفی گفت: صندوق بازنشستگی فولاد به‌منظور پرداخت حقوق بازنشستگان و همچنین مقدار کسری خود طی چند روز اخیر اقدام به فروش سهام تحت مدیریت خودکرده است. کارشناسان عقیده دارند این رفتار سهام بزرگ می‌تواند بازار را به نزول بکشاند.

 

خبر خوب برای دارندگان سهام عدالت

روز گذشته ارزش معاملات از هشت هزار میلیارد تومان رد شد. اگر این ارزش معاملات در روزهای آینده در این رنج باقی بماند، می‌توان امیدوار بود که شاخص وارد کانال جدید شود. محمود حسنلو، معاون فناوری اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از واریز سود سهام عدالت در ۳۰ اردیبهشت خبر داد و گفت: جاماندگان دریافت واریز قبلی تا آخر هفته نسبت به ثبت شماره شبای خود اقدام کنند.

 با پرداخت سود سهام عدالت، گردش نقدینگی و اعتماد بورسی افزایش پیدا می‌کند.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما