کد خبر: ۵۱۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱

مرغ با نرخ مصوب!؟

اکنون قیمت مرغ در بندرعباس 55 تا 56 هزار تومان عرضه می‌شود که کمتر از نرخ مصوب است.
مرغ با نرخ مصوب!؟

به گزارش تجارت امروز؛ علی رحیمی رئیس اتحادیه مرغ و پروتئین بندرعباس اظهار کرد: بازار مرغ در بندرعباس روان گزارش‌شده و کمبودی در عرضه نداریم.

وی افزود: قیمت عرضه نیز 55 تا 56 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم است که از نرخ مصوب تعیین‌شده پایین است و اگر عرضه بیشتری به بازار صورت گیرد، قطعاً نرخ پایین‌تری نیز خواهد یافت.

به گفته رحیمی، قیمت مرغ به‌تدریج رو به کاهش است ولی چون بخشی از مرغ استان از خارج از استان تأمین می‌شود لذا قیمت بالاتر است چون مریضی در مرغداری‌های بستک در چند هفته پیش بروز کرد و لذا تأمین بخشی از مرغ از خارج از استان صورت می‌گیرد ولی با افزایش تولید مرغداری‌های بستک قطعاً قیمت پایین‌تر نیز خواهد شد.

رئیس اتحادیه مرغ و پروتئین بندرعباس همچنین بیان کرد: اگر بر اساس برنامه‌ریزی مدون جوجه ریزی در واحدهای مرغداری انجام شود، قطعاً قیمت‌ها رو به کاهش خواهد رفت.

وی علاوه بر این گفت: مرغ یخی برزیلی نیز باقیمت ۴۹ هزار تومان عرضه می‌شود.

طی امروز با فراوانی مرغ و کاهش تقاضا در برخی از شهرهای کشور، قیمت مرغ تا کمتر از 45 هزار تومان نیز عرضه‌شده است که نشانه به تعادل رسیدن نرخ این محصول در بازار با توجه به اصلاح نرخ ارز ترجیحی است.

گفتنی است که بر اساس نرخ نامه جدید ستاد تنظیم بازار، نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ در عمده‌فروشی ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف‌کنندگان ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین‌شده است.

انتهای مطلب

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما