کد خبر: ۵۱۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
به دنبال آن هستیم که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی در بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۱ افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.
بخش کشاورزی وارد بازار سرمایه می‌شود؟

به گزارش تجارت امروز؛ امروز کشور نیاز دارد به سمت شیوه‌های نوین تامین مالی حرکت کند. در این راستا، بازار سرمایه می‌تواند ابزاری مناسبی برای افزایش سرمایه‌گذاری و تامین مالی در بخش کشاورزی باشد.

قرارگاه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری کشاورزی در روز گذشته به ریاست سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزارتخانه، رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرکل دفتر آینده‌پژوهی و مدل‌سازی معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصاد و دارایی در سالن جلسات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این قرارگاه با تأکید بر اینکه نیازمند تغییر رویکرد در سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی هستیم، اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی در بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۱ افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی باید به‌اندازه سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی کشور باشد.

ساداتی‌نژاد در پایان گفت: علاوه بر مدل‌های رایج تأمین مالی در کشور باید به سمت شیوه‌های نوین تأمین مالی حرکت کنیم که در این راستا، بازار سرمایه می‌تواند ابزاری مناسبی برای افزایش سرمایه‌گذاری و تأمین مالی در بخش کشاورزی باشد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: