کد خبر: ۵۱۶۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۲
بازار طلا و سکه برخلاف سیر نزولی بازار جهانی و به دنبال نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد، افزایش قیمت سکه را تجربه می‌کند.

روزهای پرالتهاب طلا

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت طلا در معاملات پرتلاطم روز دوشنبه بازار جهانی همچنان در مسیر کاهش بود زیرا تقویت شاخص دلار باعث لطمه زدن به تقاضای خرید برای این فلز گران‌بها شد. این مهم باعث شد تا طلا نزدیک به پایین‌ترین سطح سه‌ماهه خود در نوسان باشد. علاوه بر این قرار گرفتن قیمت طلا در سطح مقاومتی سخت باعث شد تا افت آن به نسبت محدودتر شود. به‌طوری‌که این فلز گران‌بها  موقتاً به زیر سطح ۱۸۰۰ دلار نزول کرد و پس از بازگشت، ساعت ۱۹:۴۵ در قیمت ۱۸۱۲ دلار معامله شد.

به گفته برخی از کارشناسان بازار طلا اگرچه این فلز به‌عنوان یک محافظ تورمی تلقی می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ بهره کوتاه‌مدت ایالات‌متحده و بازده اوراق قرضه حساس بوده و با توجه به شرایط فعلی هزینه فرصت نگهداری این کالای باارزش افزایش‌یافته است.

 در شرایطی که قیمت اونس جهانی در اولین روز معاملاتی خود با نرخ ۱۸۰۱ دلار و ۹۹ سنت ثبت‌شده است، اما بازار طلا و سکه برخلاف سیر نزولی بازار جهانی و به دنبال نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد، افزایش قیمت سکه را تجربه می‌کند. این در حالی است که سکه امامی ۱۴۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

به‌این‌ترتیب سکه امامی در این ساعت از معاملات، ۱۴ میلیون و ۳۲۱ هزارتویمان قیمت خورده است. این سکه روز گذشته باقیمت ۱۴ میلیون و ۴۶۰ هزارتویمان معامله می‌شد که کاهش قیمتی در حدود ۱۴۰ هزار تومان را نشان می‌دهد. نیم‌سکه نیز باقیمت ۷ میلیون و ۸۹۵ هزارتویمان معامله می‌شود.

 آخرین قیمت معاملاتی نیم‌سکه در روز گذشته، ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان بود که افزایشی نزدیک به ۵۰ هزار تومان روبرو بوده است. همچنین ربع‌سکه ۴ میلیون و ۹۰۲ هزار تومان قیمت خورده است که نسبت به قیمت روز معاملاتی گذشته معادل ۴ میلیون و ۸۵۲ تومان، افزایش قیمتی در حدود ۵۰ هزار تومان داشته است.

هر سکه یک گرمی نیز باقیمت ۲ میلیون و ۸۵۲ هزار تومان معامله می‌شود که نسبت به قیمت آن در روز گذشته معادل ۲ میلیون و ۷۵۸ هزار تومان افزایشی در حدود ۱۰۰ هزار تومان داشته است. حباب سکه چقدر است؟ به‌این‌ترتیب هر سکه امامی یک‌میلیون و ۳۹۴ هزار تومان، نیم‌سکه،  یک‌میلیون و ۴۳۶ هزار تومان، ربع‌سکه، یک‌میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر سکه یک گرمی، یک‌میلیون و ۲۶۰ هزار تومان حباب دارد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری