کد خبر: ۵۱۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
پس ۱۶ ساله‌ دستگاه‌های کارتخوان مسروقه رابه قیمت۵۰ هزار تومان خرید؛ دستگیر شد.
کارتخوان فقط 50 هزار تومان

به گزارش تجارت امروز؛ چند روز قبل مدیر یک شرکت فروش دستگاه های الکترونیکی وقتی با سرقت دستگاه های کارت خوان در انبار شرکت روبه رو شد بلافاصله ماجرا را به پلیس مشهدگزارش داد.

بررسی‌های مقدماتی و رصدهای اطلاعاتی برای کشف ۲۰ دستگاه کارت‌خوان که شماره‌سریال آن‌ها به ثبت رسیده بود، در حالی ادامه یافت که افسران تجسس با استفاده از منابع و مخبران محلی به سرنخ‌هایی از فروش غیرقانونی دستگاه‌های کارت‌خوان در بولوار توس مشهد دست یافتند.

گروه تجسس در پوشش خریدار کالا، خود را به فروشنده نزدیک کردند اما تحقیقات غیر محسوس که از طریق مخبران و واسطه‌های محلی ادامه داشت به نتایجی رسید که نشان می‌داد: فروشنده دستگاه‌های کارت‌خوان یک نوجوان ۱۶ ساله است.

نیروهای انتظامی مدتی عملیات را به تأخیر انداختند و بررسی‌های دقیق‌تری را انجام دادند ولی همه سرنخ‌ها بازهم به همان نوجوان ۱۶ ساله رسید. افسران تجسس برای خرید صوری شش دستگاه کارت‌خوان سر قرار با فروشنده حاضر شدند. زمانی که وی کارت‌خوان‌ها را تحویل پلیس داد حلقه‌های قانون بر دستانش گره خورد و بدین ترتیب بازجویی‌های تخصصی از وی در حالی آغاز شد که در بازرسی از منزل وی نیز تعداد زیادی دستگاه کارت‌خوان به همراه قاب گوشی‌های سرقتی به دست آمد.

این نوجوان ۱۶ ساله در بازجویی‌ها مدعی شد هرکدام از دستگاه‌های کارت‌خوان را به مبلغ ۵۰ هزار تومان از فرد دیگری خریده است. وی درباره قاب گوشی‌های سرقتی نیز گفت آن‌ها مال برادرم است که داخل کوچه پیداکرده است. متهم به سرقت همچنین ادعا کرد از بقیه دستگاه‌های کارت‌خوان که از انبار شرکت در بولوار توس سرقت شده است هیچ اطلاعی ندارد.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری