کد خبر: ۵۱۷۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳
حمله یکی از کارکنان اخراجی اداره کل بنیاد مستضعفان استان ایلام با سلاح گرم و نارنجک باعث کشته و زخمی شدن 11 نفر شد.

کشته و زخمی شدن 11 نفر در حادثه بنیاد مستضعفان+ جزئیات

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس آنچه اعلام شده است؛ حمله مسلحانه به اداره کل اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام که با تیراندازی و پرتاب نارنجک صورت گرفته بود؛ گروگان‌گیری نیست. 

بخشنده در بیان نحوه ورود ضارب به ساختمان این اداره کل گفت: ازآنجایی‌که ضارب از کارکنان این اداره کل بوده برای ورود به ساختمان با مانعی مواجه نشده است.

وی با ابراز اینکه ضارب پس از ورود به این ساختمان دوقبضه نارنجک و سلاح گرم در یک کیسه برنج مخفی کرده بود ادامه داد: ضارب در طبقه همکف این اداره، کارکنان را به سمت طبقه بالا هدایت کرده بود.

وی بابیان اینکه ضارب پس از حضور در طبقه دوم سراغ مدیر را گرفته اما با درب بسته مواجه شده بود، افزود: یکی از کارکنان به‌قصد میانجیگری سعی در متقاعد کردن مدیر داشته که ناموفق بوده است.

دادستان ایلام در ادامه گفت: پس‌ازآنکه ضارب از باز شدن اتاق مدیرکل ناامید شده بود ضمن شکستن بخشی از درب اتاق، نارنجک را به داخل اتاق مدیر انداخت که سبب آسیب به مدیر و زنی که به اتاق وی پناه برده بود شد.

بخشنده با اشاره به فاصله درب اتاق تا میز مدیریت مدیر که نسبتاً زیاد است، گفت: مدیر از ناحیه ران و خانم همکار از ناحیه فک در انفجار نارنجک آسیب‌دیده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس گفته مجروحان این تیراندازی، ضارب پس‌ازآنکه نارنجک را به داخل اتاق مدیر پرتاب کرد با این تصور که آنها را کشته است اقدام به تیراندازی با کلاشنیکف به سمت کارکنان کرد که سه نفر از این کارکنان در محل حادثه و دو نفر در بیمارستان جان باختند.

بخشنده راجع به نحوه خودکشی ضارب گفت: بر اساس گفته‌های مجروحان این حادثه، ضارب پس از تیراندازی به سمت کارکنان و تنگ دیدن عرصه توسط پلیس به خود شلیک کرده به زندگی خود پایان داد که جزئیات بیشتر پس از بررسی پزشکی قانونی، نظر بازپرس ویژه قتل و تصاویر دوربین‌های محلی اعلام خواهد شد.

دادستان ایلام با یادآوری اینکه بر اساس گفته مدیران بنیاد حقوق کارکنان به‌موقع پرداخت‌شده است اضافه کرد: دلایل این تیراندازی اختلافات شخصی بوده است.

وی بابیان اینکه بررسی کارشناسی دلایل احتمالی این تیراندازی توسط بازپرس ویژه قتل که در محل حضورداشته است ادامه دارد و دو معاون دادستان نیز به‌موقع در محل جرم حضورداشته‌اند، افزود: نتیجهٔ نهایی تحقیقات پس از بررسی تصاویر دوربین‌ها، ریز مکالمات و اظهارات مجروحان و نظر همکاران قضایی و کارشناسان جنایی مشخص خواهد شد.

بخشنده در ادامه گفت: نیروی انتظامی به‌موقع در محل حاضر بوده و به وظیفه سازمانی خود عمل کرده است و قصوری از سوی نیروی انتظامی محرز نشده است.

ی در خصوص عدم حضور روانشناس و اورژانس اجتماعی درصحنه جرم گفت: متأسفانه عدم حضور به‌موقع اورژانس اجتماعی و اورژانس ۱۱۵ در محل تیراندازی برای انتقال مصدومان گزارش‌شده است و دلایل این امر در دست کارشناسی است.

دادستان ایلام ابراز کرد: در بررسی سوابق محکومیت ضارب دو مورد محکومیت وجود دارد که البته با توجه به‌مرورزمان محکومیت کیفری مؤثر محسوب نمی‌شوند.

وی خطاب به مردم شریف ایلام گفت: بخش عظیمی از مطالبی که در سطح فضای مجازی در خصوص این حادثه منتشرشده است سندیت ندارند و قابلیت پاسخگویی ندارند و باید اجازه داده شود کارشناسان ویژه دستگاه قضایی با اطمینان خاطر تمام جزئیات را بررسی کنند.

جدای از اینکه دستگاه قضایی باید با چنین جرائمی برخوردی قاطع داشته باشد؛ مسئولین امر نیز باید تلاش کنند تا فشار روانی ایجادشده در جامعه را به‌نوعی کنترل کنند تا کمتر شاهد حوادث تلخ این‌چنینی باشیم.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: