کد خبر: ۵۱۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
کسانی که تاکنون اقدام به ثبت‌نام جهت دریافت یارانه نقدی نکرده‌اند و یا فکر می‌کنند که جزو دهک‌های نیازمند جامعه هستند؛ در این دوره تنها امروز می‌توانند ثبت‌نام کنند.
امروز؛ آخرین مهلت جاماندگان دریافت یارانه؟

به گزارش تجارت امروز؛ امروز آخرین‌مهلت افراد برای ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی است. جاماندگان می‌توانند در سامانه اینترنتی سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اعلام این خبر گفت: تمامی جاماندگان و متقاضیان تفکیک یارانه تا پایان امشب مهلت‌دارند تا درخواست خود را در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت کنند.

 

ثبت‌نام جاماندگان یارانه کاملاً متوقف نمی‌شود

وی افزود: اتمام این مهلت به معنی پایان نام‌نویسی از جاماندگان یارانه جدید نیست و مهلت نام‌نویسی از متقاضیان جدید به‌زودی به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

مجردها هم یارانه می‌گیرند

حسینی درعین‌حال افزود: در حال حاضر افرادی که به دلیل ازدواج یا طلاق از خانواده خود مستقل شده‌اند، می‌توانند برای دریافت یارانه اقدام کنند.

 وی تأکید کرد: در خصوص افراد مجردی که از خانواده خود مستقل شده‌اند، هنوز امکان جداسازی یارانه وجود ندارد؛ اما اگر این افراد از ابتدا یارانه نبودند می‌توانند برای دریافت یارانه درخواست بدهند.

به گفته حسینی اطلاعات مربوط به فرزندان متولدشده خانوارها نیز از طریق سازمان ثبت‌احوال در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد و نیازی به ثبت‌نام این افراد نیست.

وی یادآور شد: بانک اطلاعاتی سرپرستان خانوار وزارت رفاه، مدام بر اساس اطلاعات افراد تازه متولدشده و متوفیان به‌روزرسانی می‌شود و درنتیجه یارانه خانوارهای این افراد نیز بر اساس این تغییرات پرداخت می‌شود.

حسینی در خاتمه گفت: بعد از اتمام این مهلت ۶ روزه، تمامی اطلاعات ثبت‌شده در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای پالایش و بررسی درخواست‌ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل خواهد شد و این سازمان مسئولیتی در خصوص تائید یا عدم تائید درخواست جاماندگان ندارد.

درعین‌حال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اعلام کرد که سامانه این وزارتخانه همچنان به ثبت درخواست معترضان دهک بندی ادامه می‌دهد. این وزارتخانه متولی نام‌نویسی از معترضانی است که یارانه بگیر بودند اما یارانه آنها قطع یا کم شده است.

با توجه به جمیع جهات امید است وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور با برنامه‌ریزی درست و ایجاد ثبات در قیمت‌ها به نقطه‌ای برسد که مردم نیازی به دریافت یارانه نداشته باشند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: