کد خبر: ۵۱۷۲۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۲
قیمت پایه مواد پلیمری جهت عرضه به بورس اعلام شد؛ این مهم و چند عالم دیگر باعث شده است که روند رشد بورس کالا سرعت بگیرد. بورس اوراق بها‌دار نیز با ورود ساختارهای مختلف عرضه محصولات؛جان تازه‌ای می‌گیرد.

قیمت پایه مواد پلیمری اعلام شد!

گزارش تجارت امروز؛ کارشناسان معتقدند کسانی که اهداف بلندمدت در بورس دارند سود می‌کنند و سهامداران می‌توانند با سرمایه‌گذاری درست و هدفمند ضررهای گذشته خود را جبران کنند.

بورس دیروز با رشد دو هزار و ۵۳۵ واحدی به سطح یک‌میلیون و ۵۸۲ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که بورس روند متعادلی را تجربه می‌کند.

. امروز ۱۳۲ شرکت، عملکرد خود در سال ۹۹ را برای عموم افشا کردند. این اقدام در راستای افزایش شفافیت و نظارت‌های عمومی بر عملکرد دولت است.

انتشار این صورت مالی‌ها می‌تواند به عملکرد بازار سهام و گردش نقدینگی در اقتصاد کمک کند. غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ازجمله تصمیمات مهم، تلاش برای ورود کالاهای مختلف به بورس کالا در راستای ایجاد شفافیت در اقتصاد است. در همین زمینه ورود خودرو به بورس کالا می‌تواند به قیمت‌گذاری دستوری خودرو پایان دهد. این اتفاق به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده خواهد بود. عرضه محصولات جدید در بورس کالا، رانت را کاهش و تعادل قیمتی برای محصولات پدید می‌آورد.

 

اعلام نرخ پایه مواد پلیمری در بورس

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی برای معاملات هفتگی در بورس کالای ایران از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس نرخ ارز ۲۴ هزار و ۸۶۳ تومان اعلام شداعلام این نرخ وضعیت معاملات و سودآوری سهامداران را طی یک هفته مشخص می‌کند. سال گذشته، ۲۵ جلسه هیات پذیرش برگزار شد که منجر به پذیرش سهام ۱۱ شرکت، ۱۸ اوراق مشارکت شهرداری و یک اوراق گواهی اعتبار مولد در بورس شد.

 

از برجام تا بورس!

المانیتور نوشته سفر امیر قطر به تهران، تأثیر مثبتی بر مأموریت مورا در ایران داشته. یک منبع دیپلماتیک خارجی در تهران هم گفته است قطر و عمان به هموارسازی مسیر دستیابی به توافق هسته‌ای کمک می‌کنند. توافق هسته‌ای بورس را در بلندمدت صعودی و سودده می‌کند.

به‌این‌ترتیب می‌توان پیش‌بینی کرد روند مثبت فعلی بورس با آغاز دوباره مذاکرات اقدام مشترک موسوم به برجام می‌تواند به بهبود وضعیت بازار بورس کمک کند.

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: