کد خبر: ۵۱۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
گوشی‌های آیفون باز هم وارد کشور می‌شوند؛ چرا که قانونگذار بدون توجه به راه‌های ورود این محصول به کشور اقدام به تصویب این قانون کرده است.

به گزارش تجارت امروز؛ وقتی فاصله مدیران ارشد کشوری با واقعیت‌های جامعه زیاد باشد؛ درک آنها از وضعیت بازار ضعیف می‌شود. یکی از مثال‌های درست این مدعا ممنوعیت واردات گوشی‌های شرکت اپل موسوم به آیفون است.

بر اساس قوانین جدید واردات گوشی‌های لوکس و ارزبر شرکت اپل ممنوع است؛ اما نگارنده قانون درک درستی از چرخه واردات این محصول نداشته و عملاً قانون صرفاً به سود دلالان تمام‌شده است.

این ادعا به این دلیل است که بر اساس همین قانون وزارت ارتباطات مکلف به ریجستر کردن گوشی‌های همراه مسافران است و این محصول تاکنون عموماً همراه مسافر وارد کشور می‌شده است.

درنتیجه این قانون؛ علاوه بر عدم کارایی در جلوگیری از خروج ارز برای مصارف کالاهای لوکس؛ باعث افزایش چشمگیر سود این نوع فروش در کشور می‌شود.

بر اساس تحقیقات میدانی خبرنگار این پایگاه خبری هم‌اکنون محصول آیفون 13 پرومکس در بازار با افزایش بیش از 9 میلیون تومانی همراه بوده است که سود آن تمام به جیب دلالان و واردکنندگان چمدانی می‌رود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری