کد خبر: ۵۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
مسئولان طوری برای مردم نسخه می‌پیچند که گویی خودشان در صف انقلاب نیستند! آقایان اگر برنامه‌ای برای مردم می‌چینید حداقل متناسب با حقوق خودتان نچینید! اگر می‌چینید شرایطی ایجاد کنید که رونق اقتصادی اتفاق بیافتد و قشر ضعیف بتوانند با چند شغل هزینه‌های زندگی را بدهند

امیر محمدی در یادداشتی نوشت: چندی است فیلم‌هایی در فضای مجازی می‌بینم که در آن افراد ارزشی و به‌ظاهر غیر ارزشی از ناراحتی و نگرانی مردم انتقاد می‌کنند. فردی در یک کلیپ پا را فراتر گذاشته و گفته شمایی که به خاطر مرغ و تخم و روغن ماکارونی دست از انقلاب اسلامی و رهبری می‌کشید شک نکنید اگر در زمان امام حسین (ع) بودید به خاطر یک لیوان آب به سمت یزید می‌رفتید!

برادر من! برادران من! اولاً کسی پشتیبانی از ولایت‌فقیه را متوقف نکرده و کسی هم‌دست از انقلابی که برایش بچه‌محل و خانواده‌اش شهید شده است؛ نکشیده!

دوما سخن شما و امسال شما سخن اغوا و تهدید است؛ قصد نداشتم چیزی در این رابطه بنویسم اما نام سیدالشهدا (ع) را آوردید؛ از هدایت گران احتمالی شما خواهش می‌کنم کمی هوشیارتر باشند تا خطاهای امروزتان را به‌پای انقلاب و رهبر ننویسند! قطعاً که در دعوا حلوا خیرات نمی‌کنند و ممکن است عده‌ای به رهبر معظم انقلاب هم توهین کرده باشند اما ایشان دستور دادند که کسی با این موضوع برخورد نکند!

در کنار این‌ها باید خدمتتان عرض کنم؛ امام حسین (ع) در حادثه کربلا تشنه بودند! ایشان آب را بر روی یارانشان نبستند بلکه این شمر بود که آب را بر روی امام ویارانش بست؛ در کنار این موضوع امام نیز تشنه بود و با زبان عطشان شهید شدند.

امروز اما مشکل اینجا است که مسئولین ما متأسفانه فقط فشار را روی دوش مردم گذاشتند. اگر تحریم علت اصلی مشکلات کشور است و شمر آب را بر روی ما بسته است؛ خوب چرا وقتی روحانی می‌گفت اجنبی بود و مرغ فلان قیمتی بی‌عرضگی دولت بود؟

مردم بیش از آنکه از گرانی کالا ناراضی باشند از تبعیض در کشور ناراضی هستند. رسانه نیز پاسخی برای مردم ندارد وقتی دختر آقای مسئول جهت خرید ملک یا سیسمونی عازم سفر ترکیه می‌شود! گیریم که پدر اجازه نداده! ارز خارج نشده؟ چطور این حجم از ارز از کشور خارج‌شده؟ این‌ها که به رعایا ربطی ندارد! ولی خداوکیلی تیروتخته داخل نبود؟ با این شرایط آقایان مسئول می‌خواهند باور کنیم که آنها هم از این جراحی اقتصادی دردی متحمل می‌شوند؟ اصلاً آقای مسئول تاکنون در صف گوشت و مرغ ایستاده است؟

آقایان می‌پذیرند که با حداقل حقوق وزارت کار و یارانه معیشتی دو ماه زندگی کنند؟ اصلاً می‌توانند؟ مگر می‌شود که مردم سختی بکشند و ماجرای سیسمونی گیت پیش بیاید؟ چطور رسانه مردمی را که می‌بینند فرزندان مسئولان در کشورهایی که عامل اصلی این تحریم‌ها و مشکلات کشور معرفی می‌گردند؛ زندگی می‌کند و در فضاهای مجازی متعدد از شرایط و امکاناتش می‌گوید و به قول جوان‌ترها " لاکچری‌بازی " می‌کند آرام کند؟ سختی فقط مال ما مردم است؟ شما از ما نیستید؟

اگر تحریم هستیم مال همه باشد! حتی فرزندان آقای مسئول! اگر گرانی هست مردم هم آقای مسئول را در صف ببینند!

در این شرایط با هزینه بیت‌المال دوربین می‌برید و فیلم می‌گیرید که می‌شود زندگی کرد؟ این جز توهین رسانه ملی به مردم چیست؟ شما آقای مسئول از مردم پرسیدی که می‌خواهند گرسنگی بکشند؟

مگر مردم از شما چه می‌خواهند؟ ازدواج ساده و خانه کوچک و همین خودروهای نامرغوب وطنی راضی‌شان کرده است! جوان امروز کار می‌خواهد! امنیت روانی می‌خواهد! اگر به او می‌گویید سختی بکش؛ خودتان اندکی از هزینه‌هایتان کم کنید. مردم می‌خواهند زندگی کنند!

برادر من! امام حسین (ع) هم اگر آب می‌خورد و به اهل‌البیت خود آب می‌داد و به یارانش می‌فرمود ما در تحریم آب هستیم و آب نداریم که بنوشید؛ قطعاً یاری نداشت! یاران ایشان تشنه شهید شدند؛ ایشان هم همین‌طور!

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری