کد خبر: ۵۱۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۷
اخبار این روز‌ها و صحبت‌هایی که از گوشه و کنار شنیده می‌شود حاکی از آن است که گوشت نیز به‌زودی گران خواهد شد.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که گوشت گوساله کیلویی ۱۱۵ هزار تومان و گوشت گوسفند را کیلویی ۱۰۰ هزار تومان در میادین و واحد‌های صنفی توزیع می‌کند.
مدیرعامل این شرکت در مصاحبه‌ای گفته است: " با توجه به افزایش قیمت برخی نهاده‌های دامی همچون جو، تولیدکنندگان دام سبک نیازمند حمایت دولتی برای ادامه حیات و تولید هستند.
ضروری است دولت تدابیری را برای حفظ تولیدکنندگان در چرخه تولید و افزایش قدرت خرید مصرف‌کنندگان اندیشیده و به‌سرعت و قبل از سوءاستفاده دلالان و مافیای گوشت از شرایط جدید به اجرا گذارد.
در شرایطی که انواع گوشت گرم و منجمد در حجم وسیع واردشده و در بازار عرضه می‌شود، ضروری است دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای حفظ تولیدکنندگان نیز با آزادسازی صادرات دام زنده و حذف یا کاهش عوارض وضع‌شده راه نجاتی برای دامداران سبک ایجاد کنند. "
مدیرعامل محترم شرکت پشتیبانی امور دام، اما بیان نداشتند که با توجه به عرضه ۱۰۰ و ۱۱۰ هزارتومانی گوشت قرمز این محصول در بازار از ۱۶۰ تا ۲۱۸ هزار تومان عرضه می‌شود؟
ایشان همچنین از کوتاه کردن دست دلالان گفتند؛ اما نگفتند دست این افراد سودجو چگونه به گوشت می‌رسد؟
در کنار این موارد ایشان اشاره کردند که با توجه به واردات گوشت یخ‌زده و اشباع بازار و انبارها؛ دولت اقدام به آزادسازی صادرات گوشت و دام زنده کند؛ اما چرا پیشنهاد کاهش واردات گوشت یخ‌زده را ندادند؟
در کنار همه این موارد؛ در بازار آزاد؛ قیمت را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند؛ این یعنی اگر محصولی با افزایش مازاد بر نیاز مواجه شد باید با کاهش قیمت نیز مواجه شود؛ گوشت قرمز هم که خرما بر نخیل است و دست هم‌وطنان عموماً از آن کوتاه؛ عجیب نیست که ارزان نمی‌شود؟


انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری