کد خبر: ۵۱۷۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
چرا دولت در وهله اول شش روز را برای ثبت‌نام جاماندگان دریافت یارانه تعیین کرد و بعد سه روز مجدداً تمدید کرد؟

به گزارش تجارت امروز؛ نمایندگان مجلس از نحوه برنامه‌ریزی برای ثبت‌نام یارانه معیشتی ناراضی هستند و معتقدند دولت باید برنامه‌ریزی بهتری در این خصوص انجام می‌داد.

در همین خصوص  سید سلیمان ذاکر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرده که محدودیت برای ثبت‌نام یارانه نباید وجود داشته باشد. دولت باید این محدودیت را بردارد به‌گونه‌ای که هرماه حداقل پنج روز سامانه رفاه ایرانیان برای ثبت‌نام باز باشد.

این نماینده مجلس ادامه داده است: چرا دولت در وهله اول شش روز را برای ثبت‌نام جاماندگان دریافت یارانه تعیین کرد و بعد سه روز مجدداً تمدید کرد؟ این کار چه معنایی دارد. مگر می‌خواهیم به یک عده یارانه ندهیم؟ این تبعیض است.

وی افزود: دولت باید تا زمانی که حتی یک نفر مشمول دریافت یارانه شده و نتوانسته‌اند از این حق استفاده کنند، زمینه را فراهم کرده تا مردم یارانه بگیرند. تعیین محدودیت نشان‌دهنده ضعف و نه قوت است. اگر می‌خواهیم حق مردم را بدهیم باید تا یک ریال باقی‌مانده آن را پرداخت کنیم نه اینکه محدودیت برای ثبت‌نام یارانه در نظرگیریم. یارانه بیت‌المال و برای مردم است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مجدداً تأکید کرد که دولت باید محدودیت زمانی برای ثبت‌نام جاماندگان دریافت یارانه قائل نشده چون این پول برای همه است مگر کسانی که نیاز ندارند. آن‌ها هم باید خودشان کنار بروند یا اینکه دولت به چنین یقینی برسد که این افراد نیازی به یارانه ندارند وگرنه همه باید از این موهبت نظام استفاده کنند. پس بازمی‌گویم که باید سامانه باز باشد نه اینکه چند روز را برای ثبت‌نام یارانه باز نگه‌دارند. حتی حداقل سامانه جامع رفاه ایرانیان را پنج روز در ماه باز بگذارند تا زمانی که همه افرادی مستحق دریافت یارانه هستند، از آن استفاده کنند.

متأسفانه وضعیت معیشتی مردم به سمتی رفته است که به‌جای کاهش یارانه بگیران با افزایش چشم‌گیر آنها مواجه هستیم؛ همان‌طور که قبلاً نیز در این خصوص گفته بودیم؛ این طرح و امثال آن باید منافع خود را تا امروز نشان می‌داد و عملاً دولت‌ها با این کار به‌جای بردن سرمایه در بخش تولید و ایجاد رونق اقتصادی سرمایه مردم را هدر می‌دهند؛ ضمن آنکه چه 45 هزار تومان چه 300 هزار تومان برای مردمی که باید گران‌تر بخرند تفاوتی نمی‌کند!

انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری