کد خبر: ۵۱۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
قیمت طلا روز جمعه در هر اونس به بالای ۱۸۵۰ دلار رسید و این فلز گران‌بها در آستانه دومین هفته افزایشی خود در بازار‌های جهانی قرار گرفت که از ضعف اخیر دلار ایجادشده است.

به گزارش تجارت امروز؛ قیمت طلا در آخرین روز بازارهای جهانی در هر اونس به بالای ۱۸۵۰ دلار رسید. دلار در برابر سبدی از ارز‌های اصلی به پایین‌ترین حد خود رسید، زیرا معامله‌گران انتظارات فدرال رزرو را برای افزایش نرخ سود بهره کاهش دادند.
در میان نشانه‌هایی وجود دارد که بانک مرکزی امریکا ممکن است چرخه انقباض خود را کند و یا حتی دستور توقف آن را صادر کند. صورت‌جلسه آخرین جلسه FOMC نشان داد که اکثر شرکت‌کنندگان معتقد بودند که افزایش ۵۰ واحدی نرخ در هر یک از دو جلسه بعدی در ماه ژوئن و ژوئیه برای بالا بردن تورم مناسب است. بااین‌حال، بسیاری از مقامات کاخ سفید فکر می‌کردند که افزایش‌های زیاد و زودهنگام قیمت‌ها باعث می‌شود تا در اواخر سال امکان ارزیابی تأثیرات این سیاست‌ها و بررسی چشم‌انداز اقتصادی در حال تحول امریکا را به‌دقت رصد می‌کنند وجود ندارد.

خیز طلا برای دومین هفته افزایش قیمت

خیز طلا برای دومین هفته افزایش قیمت
طلا باعث نابودی دلار می‌شود؟

طلا بیشتر در بازار فرابورس لندن، بازار آتی ایالات‌متحده (COMEX) و بورس طلای شانگ‌های (SGE) معامله می‌شود. قرارداد آتی استاندارد ۱۰۰ اونس تروی است.
کارشناسان معتقدند طلا یک سرمایه‌گذاری جذاب در دوره‌های عدم اطمینان سیاسی و اقتصادی است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود در صورت عدم کنترل قیمت دلار؛ سرمایه‌گذاران عمده بازار‌های جهانی اقدام به خرید طلا در بازار‌های جهانی کنند؛ این اتفاق می‌تواند به یک سقوط جدی برای دلار منجر شود.

انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری