کد خبر: ۵۱۷۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

درآمد رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا چقدر است؟

شب گذشته باشگاه رئال مادرید موفق شد با یک گل لیورپول را شکست دهد تا به عنوان قهرمان؛ در مجموع به درآمدی بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو برسد.

درآمد رئال مادرید از لیگ قهرمانان اروپا چقدر است؟

به گزارش تجارت امروز؛ رئال مادرید دیشب با گل وینیسیوس جونیور موفق شد جام قهرمانی را به خانه ببرد. پس از پایان مسابقه مارسلو مدافع برزیلی رئال، جام قهرمانی را بالای سر برد تا نام خود را به‌عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ این باشگاه به ثبت برساند. مارسلو سال ۲۰۰۶ به سانتیاگو برنابئو قدم گذاشت و تاکنون موفق به کسب ۲۵ جام با قو‌های سفید مادرید شده است.

تا پیش از قهرمانی رئال مادرید در سوپرکاپ فوتبال اسپانیا در سال ۲۰۲۱، «فرانسیسکو خنتو لوپز» با کسب ۲۳ جام لقب پرافتخارترین قوی سفید مادرید را در اختیار داشت. مارسلو و سرخیو راموس نیز با ۲۲ عنوان در جایگاه دوم قرار داشتند. جدایی راموس از رئال این فرصت را به مارسلو داد تا به‌تن‌هایی این عنوان را از آن خود کند.

مدافع برزیلی رئال با قهرمانی در سوپر کاپ اسپانیا، رقابت‌های این فصل لیگ فوتبال اسپانیا (لالیگا) و لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۱- ۲۲ از خنتو عبور کرد و به رکورد کسب ۲۵ جام در ۱۶ سال حضور خود در رئال مادرید رسید.

خنتو اسطوره اسپانیایی رئال مادرید به مدت ۱۴ سال (۱۹۵۵ تا ۱۹۶۹) پیراهن این تیم را به تن داشت و موفق به فتح ۱۲ لالیگا، ۶ قهرمانی اروپا، ۲ کوپا دل‌ری، ۲ جام لاتین و یک جام باشگاه‌های جهان شد.

مارسلو برزیلی تا پایان این فصل از رقابت‌های فوتبال اسپانیا و اروپا با رئال مادرید قرارداد داد و گمانه‌زنی‌های زیادی درباره جدایی وی از جمع قو‌های سفید مادرید به گوش می‌رسد.

مدافع برزیلی بعد از قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان اروپا جدایی خود را تائید کرد و گفت: احساسی باورنکردنی دارم، چون این آخرین بازی من در رئال مادرید است. من با قهرمانی در لیگ قهرمانان، رئال را ترک می‌کنم و این نهایت لذت برای من است.

لازم به ذکر است که درآمد مجموع تیم قهرمان در لیگ قهرمانان اروپا مبلغی در حدود ۱۰۹ میلیون یورو خواهد بود که بخشی از آن به رئال پرداخت‌شده و جایزه برد فینال نیز به‌زودی به‌حساب این باشگاه واریز خواهد شد.پایان مطلب/

نظر شما