کد خبر: ۵۱۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان چه زمانی واریز می‌شود؟

افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از خردادماه انجام خواهد شد.
مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان چه زمانی واریز می‌شود؟

به گزارش تجارت امروز؛ افزایش حقوق بازنشستگان از خردادماه اعمال و به‌حساب افراد واریز می‌گردد. بر اساس اعلام هیئت‌وزیران در پایان خرداد مابه‌التفاوت حقوق فروردین و اردیبهشت نیز به‌حساب بازنشستگان واریز خواهد شد. 
بر اساس مصوبه هیئت‌وزیران، حداقل حقوق بازنشستگان به میزان ۵۷ درصد افزایش یافت و این افزایش برابر با افزایش حداقل حقوق کارگران مصوب شورای عالی کار در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ است.
با تصمیم دولت و اجرایی شدن این مصوبه، حداقل دریافتی بازنشستگان برای سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان در ماه می‌رسد، افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از خردادماه انجام خواهد شد و مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیز واریز می‌شود.
حقوق بازنشستگی اکثریت بازنشستگان در حال حاضر کفاف هزینه‌های معیشت و نیازهای روزمره را نمی‌دهد، معضل تورم در تمام کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه وجود دارد و  یکی از عواملی که در توسعه‌یافتگی کشورها تأثیر دارد بحث تورم است و درواقع کشورهایی که تورم را مهار کرده‌اند به توسعه دست پیداکرده‌اند.
افزایش هرگونه نرخ اقلام مصرفی و کالاهای اساسی موردنیاز مردم اعم از  مسکن، اجاره خانه، خوراک، پوشاک، درمان حتی مسافرت در زندگی آنها تأثیرگذار است، اما مشکل وقتی حاصل می‌شود که مافیای اقتصادی در حوزه‌های مختلف متناسب با افزایش درآمد اقشار کارگر و کارمند نسبت به افزایش هزینه‌های زندگی اقدام می‌کنند تا تناسبی بین افزایش درآمد و هزینه وجود نداشته باشد. این موضوع فشار مضاعفی را به مردم وارد می‌کند.
انتهای مطلب/

نظر شما