کد خبر: ۵۱۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
اگر آقایان ناراحت نمی‌شود باید بگوییم که شرایط کشور نشان می‌دهد که مذاکرات و اقتصاد ایران مثل تاروپود یک فرش به هم تنیده شده‌اند.

به گزارش تجارت امروز؛ سید ابراهیم رئیسی چه درزمانی که ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشت و چه زمانی که رئیس‌جمهور شد معتقد بود نباید اقتصاد مردم را به برجام گره زد و راه‌حل مشکلات کشور را برجام دانست. آن‌سوی ماجرا هم نمایندگان مجلس انقلابی رکن دیگری که در اختیار اصولگرایان است مدام می‌گویند بدون برجام هم چرخ اقتصاد ایران می‌چرخد! حتی برخی نمایندگان سابق و مسئول دولتی امروز هم پیش‌ازاین بر این باور بودند که بالا رفتن قیمت دلار ربطی به تحریم‌ها ندارد و از بی‌عرضگی سیاستمداران و دولتی‌هاست.
اما حال که برجام به اقتصاد گره نخورده است و دولت و مجلس الحمدالله در اختیار انقلابیون است و خودفروخته‌ها کنار زده شدند چرا همه‌چیز در حال گران شدن است؟
آقای عبدالملکی که ایده پرداز خوبی است؛ چرا امروز نظریه ارز پاشی و دلار ۴ هزارتومانی را مطرح نمی‌کند؟ آن زمان می‌شد و امروز نمی‌شود؟ بهتر است بگویم آن زمان نمی‌دانست والان می‌داند! قاعدتاً اگر هیچ‌چیز به هیچ‌چیز ربط نداشت الآن دلار باید زیر ۲۵ هزار تومان بود نه اینکه در نزدیکی‌های ۳۵ هزار تومان باشد.
اگر آقایان ناراحت نمی‌شود باید بگوییم که شرایط کشور نشان می‌دهد که مذاکرات و اقتصاد ایران مثل تاروپود یک فرش به هم تنیده شده‌اند.
حرف دولتی‌ها و مجلسی‌ها وقتی درست بود که امروز شاهد سقوط قیمت‌ها بودیم و نه رشد آن. اگر این‌گونه بود ما هم به‌جای اینکه قلم نقد به دست بگیریم و از گرانی‌ها شکایت کنیم، از کارآمدی دولت رئیسی می‌گفتیم و صدبار خدا را شکر می‌کردیم که چنین دولت و مجلس با درایتی به ما عطا کرده است.
کار مربی فوتبال را بر اساس نتایجی که گرفته است می‌سنجند. نمی‌شود مدام وعده قهرمانی داد و هر هفته باخت و در قعر جدول بود. الآن وضعیت دولت رئیسی هم مثل تیمی است که در قعر جدول است و مدام از قهرمانی بافاصله امتیازی زیاد با رقبا حرف می‌زند.
آقای رئیسی به خاطر خودتان هم که شده، شعار دادن و توجه به حرف کسانی که حتی یک روز تجربه کار اجرایی و کشورداری ندارند، دست‌بردارید و بر اساس واقعیت مذاکرات احیای برجام و اقتصاد ایران را مدیریت کنید.
مردم دیگر توانی برایشان نمانده است و هرلحظه منتظر شنیدن خبر خوبی از اقتصاد ایران هستند. اقتصادی که مثل قاتل زنجیره‌ای به جان مردم افتاده است؛ اما دولت شما چه می‌کند؟ ناامیدترین و بی‌برنامه‌ترین دولت تاریخ ذهن جوان نگارنده در شروع کار را ثبت کردید! کار به‌جایی رسیده است که مردم آرزو دارند که یک‌بار دیگر علی برکت الله بشنوند!

انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری