کد خبر: ۵۱۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
همه منتظر رشد عجیب بیت‌کوین در ماه می بودند؛ اما اتقاقات بازار اجازه رشد آنچنانی به این ارز دیجیتال نداد تا پیش‌بینی‌ها به هم بریزد.

به گزارش تجارت امروز؛ ماه می‌در سال‌های گذشته نیز برای بیت کوین که بزرگ‌ترین ارز دیجیتال ازنظر ارزش بازار است؛ خوب بوده.
"ازنظر فصلی، ماه می‌یک موفقیت نسبی برای بیت کوین (BTC) در نظر گرفته می‌شود. طی ۱۱ سال گذشته، قیمت بیت کوین در این ماه هفت بار افزایش و چهار بار کاهش را تجربه کرده است.
اگرچه پیش‌بینی عملکرد آینده هر دارایی غیرممکن است، اما کارشناسان تخمین می‌زند که بیت کوین تا پایان این ماه بین ۳۲۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰ دلار معامله خواهد شد. این پیش‌بینی بر اساس میانگین افزایش ۲۷ درصدی ارز دیجیتال و میانگین کاهش ۱۶ درصدی هرماه می، برای کل سود حدود ۱۱ درصد است. طبق داده‌های CoinGecko تا عصر دوشنبه، بیت کوین حدود ۳۸۵۲۸ دلار قیمت داشت.
اما امسال، برخی از تحلیلگران چندان مطمئن نیستند که ماه می‌مانند گذشته برای بیت کوین خوش یوم خواهد بود و به تمایل اخیر این ارز دیجیتال به بازتاب بازار سهام، افزایش نرخ بهره، محیط کلان و بیزاری عمومی از آن اشاره می‌کنند و آن را ازجمله سرمایه‌گذاری‌های پرخطر در حال حاضر محسوب می‌کنند.
میانگین افزایش ۲۷ درصدی بیت کوین در ماه می «احتمالاً با افزایش ۱۴۹ درصدی آن در سال ۲۰۱۱، زمانی که ارز دیجیتال تنها با ۳ دلار معامله می‌شد، کمی بزرگنمایی شده است». در آن زمان، این نوع حرکت‌های عمده قیمت آسان‌تر بود، زیرا قیمت پایین بود. استفاده از میانگین عملکرد تاریخی بیت کوین در ماه می، یا نقطه میانی مجموعه داده‌ها، به‌جای میانگین آن، ممکن است برای مشتریان و علاقه‌مندان به این ارز دیجیتال آینده را گویاتر کند.

 

در همین رابطه بخوانید:


حرکت متوسط ۳.۴ درصد احتمالاً تصویر بسیار دقیق‌تری از انتظارات بیت کوین در ماه مینشان می‌دهد، زیرا شرایط مالی همچنان در حال سخت‌تر شدن است. در پنج ماه گذشته، شاهد یک «محیط پرخطر» بوده‌ایم و سرمایه‌گذاران از دارایی‌های پرخطر فرار می‌کنند و به دارایی‌های امن مانند طلا روی می‌آورند. این بر بیت کوین تأثیر گذاشته است که این روز‌ها سرمایه‌گذاری امنی نیست؛ بنابراین پتانسیل افزایش ۳.۴ درصدی بهترین سناریو برای این ارز دیجیتال خواهد بود.
بیت کوین نیز در چند ماه گذشته با بازار سهام حرکت کرده است. بیت کوین، درست مانند بازار سهام، اخیراً به برنامه‌های فدرال رزرو ایالات‌متحده برای کاهش ترازنامه و افزایش نرخ بهره واکنش منفی نشان داد؛ و این احتمال وجود دارد که در این ماه دوباره این اتفاق تکرار شود.

پیش‌بینی بازار جهانی بیت کوین در هفته آینده

بازار در این هفته انتظار یک افزایش تهاجمی را دارد، اما بیشتر بازار‌ها ممکن است تحت‌فشار باقی بمانند. در این شرایط بازار، بسیاری از دارایی‌های مالی با همبستگی نزدیک معامله می‌شوند. جای تعجب نیست که همبستگی بیت کوین با S&P ۵۰۰ نزدیک به بالاترین حد خود است. تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو نقش مهمی ایفا می‌کند و افزایش قیمت بیت کوین به‌زودی اتفاق نمی‌افتد.
در حقیقت تا زمانی که بازار منقبض باشد و خریداران نگاهشان به افزایش نرخ باشد، برای بیت کوین دشوار است که روند صعودی گسترده‌تری داشته باشد.
به‌طورکلی، این پیش‌بینی‌ها بر اساس فصلی بودن ماهانه به‌اندازه کافی قوی نیستند که بتوان نتیجه‌گیری کرد. دیدیم که همان نوع تجزیه‌وتحلیل ظاهر شد که نشان می‌داد چگونه ماه دسامبر برای قیمت‌های کریپتو ماه عالی است، ولی این اتفاق نیفتاد.
بیت کوین در ماه دسامبر ۱۹ درصد سقوط کرد که بزرگ‌ترین ضرر ماهانه آن از ماه می‌و بدترین ماه دسامبر از سال ۲۰۱۳ بود.
داده‌های اقتصادی در سطح کل برای معامله‌گران ارز‌های دیجیتال «بیش‌ازحد غم‌انگیز» است که نمی‌توانند در حال حاضر هرگونه تغییری را در نظر بگیرند.
محرک صعودی بیت کوین باید بیشتر از عملکرد سهام ناشی شود، بااین‌حال نمی‌تواند جایگزین سهام شود. صعودی بودن و اعتقاد به اصول ارز‌های دیجیتال باعث افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها در ماه می‌یا ژوئن نمی‌شود.
اما نکته مهم در این خصوص آن است که هر بار افت قیمت بیت کوین توسط حامیان به‌عنوان فرصتی برای خرید با نرخ تخفیف تلقی می‌شود.
در حقیقت همه منتظر نتایج آزمایش نرخ بهره فدرال رزرو هستند تا وضعیت اقتصادی روشن شود و احساسات خریداران بازار‌ها در سطح کلان آرامش شود.

انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری