کد خبر: ۵۱۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
عبدالناصر همتی، رقیب انتخاباتی رئیس‌جمهوری و منتقد عملکرد اقتصادی دولت در واکنش به اقدامات اخیر در بازار ارز نوشت: دیر شد، ولی خوشحالم به سیاست قبلی برگشتید. امیدوارم مؤثر باشد.

به گزارش تجارت امروز؛ عبدالناصر همتی که در چند ماه گذشته در فضای مجازی اقدام به اعتراض به رویه‌های اقتصادی دولت کرده است این بار نوشت: چرا در چند ماه گذشته بازار متشکل ارزی را از خاصیت انداخته و موجب شکاف بیش از ۲۰ درصدی آن با نرخ بازار آزاد شدید؟ چرا کد ۲۴ را حذف کردید؟ گفته بودم نگذارید بین نرخ آزاد ارز و بازار متشکل فاصله و رانت و سفته‌بازی تشدید شود. دیر شد، ولی خوشحالم به سیاست قبلی برگشتید. امیدوارم مؤثر باشد.
همتی بدون اشاره به اینکه کد ۲۴ چه مضمومی دارد در ادامه نوشت: چرا در چند ماه گذشته بازار متشکل ارزی را از خاصیت انداخته و موجب شکاف بیش از ۲۰ درصدی آن با نرخ بازار آزاد شدید؟ چرا کد ۲۴ را حذف کردید؟
وی افزود: گفته بودم نگذارید بین نرخ آزاد ارز و بازار متشکل فاصله و رانت و سفته‌بازی تشدید شود. دیر شد، ولی خوشحالم به سیاست قبلی برگشتید. امیدوارم مؤثر باشد.
عبدالناصر همتی رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی؛ از معدود مدیران بانک مرکزی بود که در دوره خدمت توانست به وضعیت بازار ارز سامان دهد و بسیاری از نوسانات بازار را کنترل کند.

پایان مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری