کد خبر: ۵۱۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش صادرات پوشاک و صنایع نساجی ایران در سال ۱۴۰۰ (منتهی به ۲۹ اسفندماه) نسبت به سال قبل هشت درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت امروز؛ افسانه محرابی، مدیرکل صنایع بافندگی و پوشاک این وزارتخانه گفت: وزن صادرات این بخش نیز نسبت به سال گذشته شش درصد افزایش داشته است.
محرابی با اشاره به احیای حدود ۲۰۰ واحد راکد تولیدی نساجی و پوشاک طی سه سال گذشته گفت: احیای ۴۰۵ واحد بیکار و ایجاد ۱۳۸ واحد جدید نیز در سال جاری در دستور کار قرارگرفته است.
به گفته این مقام مسئول، تولید برخی اقلام در صنایع نساجی و پوشاک در سال مذکور ۱۲ درصد افزایش داشته است.
محرابیان در ادامه بابیان اینکه بخش قابل‌توجهی از مواد اولیه مصرفی در صنعت پوشاک و نساجی در داخل کشور تولید می‌شود، افزود: اکنون در تأمین برخی از مواد اولیه مانند نخ پنبه و تنها دو درصد به خودکفایی رسیده‌ایم. نخ آکریلیک به دلیل نیاز به تنوع رنگ به‌ویژه در محصولات صادراتی وارد کشور می‌شود.
وی ماشین‌آلات را یکی از عوامل مهم در تولید محصولات باکیفیت، رقابتی و صادرات محور دانست و گفت: در صنعت نساجی و پوشاک، ماشین‌آلات باید حداقل هر ۱۰ سال یک‌بار ارتقا و بازسازی شوند.
صنعت نساجی در ایران قدمتی طولانی دارد و یکی از مهم‌ترین بخش‌های اشتغال است.
این صنعت ظرفیت اشتغال بالایی دارد و میزان سرمایه‌گذاری ارزی برای ایجاد شغل در صنعت نساجی در مقایسه با برخی از صنایع مانند خودروسازی بسیار کم است.

 

انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری