کد خبر: ۵۱۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶
واردات خودرو توسط عاملان وضعیت فعلی در صنعت خودرو مشکلی را حل نخواهد کرد. نباید در موضوع واردات خودرو شرکت‌هایی که خودشان خودروساز هستند دخالت کنند.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت‌هایی که در چند سال گذشته نتوانسته‌اند به لحاظ کیفی رشد کاملی داشته باشند (البته بحث محدودیت‌ها و مشکلات عدم انتقال فنّاوری در این شرکت‌ها جدی بوده است) آن‌ها نمی‌توانند گزینه خوبی برای تأمین خودرو موردنظر اقشار متوسط جامعه باشند.
اگر قرار است خودروسازان اقدام به واردات خودرو کنند و از محل واردات انواع خودرو سود ببرند؛ دیگر چرا دو سال است طرح به مجلس می‌رود برای واردات خودرو و برمی‌گردد؟ خوب خودروسازان که هم‌اکنون هم انواع خودرو چینی وارد می‌کنند.
اگر می‌خواهیم اتفاقات مثبت در اقتصاد و به‌خصوص صنعت خودروسازی بیفتد باید روند‌های درستی برای واردات خودرو داشته باشیم تا بتوان دائماً بازار را کنترل کرد و البته تمام این روند‌ها به بخش خصوصی واگذار شود و با نظارت دولت طبق ضوابط این واردات انجام گیرد.
دولت نیز باید با نظارت درست تلاش کند خودرو‌هایی که مطابق با قوانین کشور است وارد شوند؛ چراکه در غیر این صورت بازهم شاهد رانت و زد و بند در این حوزه خواهیم بود.
البته واردکردن حدود ۷۰ هزار خودرو تأثیر چندانی در بازار خودرو‌های داخلی ندارد؛ اما با این اتفاق شاهد کاهش قیمت خودرو‌های خارجی موجود در بازار خواهیم بود؛ چراکه با ورود خودرو‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ دیگرکسی نمی‌تواند خودرو ۲۰۰۶ را باقیمت‌های عجیب در بازار معامله کند.

انتهای مطلب/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری