کد خبر: ۵۱۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
رئیس‌جمهوری در سخنانی مدعی شده بود که طرح ساخت ۱ میلیون مسکن در سال کارشناسی شده و قابل‌اجرا است؛ اما رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ۲ میلیون از این نظریه کارشناسی کم کرد!

به گزارش تجارت امروز؛ درصورتی‌که رئیس‌جمهور بخواهد مردم به او اعتماد کنند باید به حرف‌های خود پایبند باشد. او در برنامه تلویزیونی در شهریور سال گذشته مدعی شده بود که اعتماد مردم آسیب‌دیده و راه بازسازی این اعتماد صادق بودن در وعده‌ها است. آقای رئیسی وقت وفا به وعده انتخاباتی‌تان است؛ شما در تلویزیون مدعی شدید که شرط وزیر شدن قاسم رستمی عملی کردن این وعده بوده است و امروز وزیر اعلام کرده که نمی‌تواند این کار را انجام دهد! اشتباه محاسباتی خود را می‌پذیرید و عذر می‌خواهید یا وزیر را برکنار می‌کنید؟
آقای رئیس‌جمهور و جناب آقای وزیر؛ زندگی مردمی که زیر بار افزایش سنگین قیمت مسکن و اجاره‌بها قرار دارند بسیار اهمیت دارد؛ موضوع سرپناه برای خیلی از مردم ما بیشتر از وعده‌های انتخاباتی است که شما داده‌اید. آن‌ها به این وعده‌ها امید بستند و چشم‌به‌راه تحقق آن هستند. چرا وعده ۴ میلیون مسکن دولت به ۲ میلیون رسیده است؟ مگر آقای رستم قاسمی در بهمن‌ماه بر وعده دولت تأکید نکرده بود که " برای ساخت ۴ میلیون مسکن تعهد داده‌ایم و آخر دولت به این هدف که خواست رئیس‌جمهوری است دست می‌یابیم. " پس چرا امروز مدعی عدم امکان عملیاتی کردن آن است؟

 

وعده فروشی انتخاباتی در حوزه مسکن تا کی؟

این روز‌ها مجلس به دنبال دادگاهی کردن حسن روحانی و ظریف است؛ اما آیا بهتر نیست دست‌به‌نقد عمل کرده و خبر از وعده انتخاباتی آقای رئیسی در خصوص ساخت مسکن بگیرد؟ چرا مجلس درخواست دیدن برنامه اقتصادی ۷ هزارصفحه‌ای مورد ادعای آقای رئیس‌جمهور را نمی‌کند؟
از جناب رئیس‌جمهور نیز انتظار می‌رود؛ همان‌طور که در فیلم زیر توضیح داده‌اند؛ درصورتی‌که وزیر با تعهد ساخت ۴ میلیون مسکن قبول مسئولیت کرده است؛ امروز که به‌صورت تلویحی اعلام کرده امکان ساخت این میزان مسکن را ندارد؛ ایشان را برکنار کند؛ در کنار این موضوع با بررسی مجدد وعده انتخاباتی خود در خصوص مسکن؛ در صورت امکان اجرا آن را محقق کند و در صورت خطای محاسباتی، کارشناسان یادشده را که احتمالاً در دولت سمتی درند از مقام خود کنار بگذارند و ضمن عذرخواهی از مردم، برای تحقق بخشی از وعده خود دوباره دستور به کار کارشناسی در این خصوص دهند.

انتهای مطلب/ ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری