کد خبر: ۵۱۸۰۰
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
بسیاری از کارشناسان معتقدند که در بلندمدت بورس می‌تواند سرمایه‌های ازدست‌رفته را احیا کند.

به گزارش تجارت امروز؛ یکی از مشکلات بورسی‌ها اعتماد ازدست‌رفته مردم به این بازار است؛ چراکه سرمایه‌های زیادی در آن نابود شد اما کارشناسان معتقدند درصورتی‌که سرمایه‌گذاران در بورس بمانند می‌توانند بخشی یا تمام زیان وارده را جبران کنند.
از اهداف اصلی سازمان بورس تضمین سودآوری بلندمدت شرکت‌ها است، تصمیماتی که در خصوص صنایع و شرکت‌های بورسی گرفته می‌شود باید منطقی باشد تا اعتماد مردم جلب شود. اگر از فرصت بازار سرمایه برای تولید استفاده کنیم، موجب اشتغال‌زایی خواهد شد.
تأثیرپذیری صنایع از تصمیمات و اتفاقات غیرقابل‌پیش‌بینی یکی از دغدغه‌های اصلی بورسی‌ها بوده و برای گوشزد تبعات و اثرات تصمیمات دولت و مجلس بر عملکرد صنایع و شرکت‌ها، میز صنعت راه‌اندازی شده است.
باز شدن دامنه نوسان در بلندمدت مورد اجماع تمام فعالان بازار است؛ حذف دامنه نوسان در بازار سرمایه به صورت تدریجی و با ارزیابی مرحله به مرحله انجام می‌شود.
افزایش یک درصدی دامنه نوسان قدم مهمی جهت حذف دامنه نوسان بوده که اثر مثبتی هم روی بازار سرمایه دارد و صف‌های خریدوفروش کاهش‌یافته است.
دامنه نوسان در تابستان یک پله دیگر باز می‌شود و تا آخر سال با رفع این محدودیت و بازتر شدن دامنه نوسان، صف خریدوفروش نخواهیم داشت.
اما بازار بورس در کوتاه‌مدت همچنان با ریسک بالایی روبرو است؛ در وضعیتی که بازارهای سهام جهانی متأثر از جنگ اوکراین و افزایش تورم جهانی با رکود مواجه هستند پیشنهاد نمی‌شود سرمایه‌گذاران سرمایه جدیدی وارد بورس کنند.


انتهای مطلب

 
 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری