کد خبر: ۵۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
اوپک پلاس با اعلام اینکه برنامه جدید برای تولید نفت ندارد؛ اعلام کرد که به برنامه افزایش تولید قبلی خود پایبند خواهد ماند.

به گزارش تجارت امروز؛ هر بشکه نفت برنت امریکا امروز؛ با ۲.۷۹ درصد افزایش معامله شد تا قیمت این محصول به ۱۱۳ دلار و ۱۲ سنت رسید.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳ دلار و ۷ سنت معادل ۲.۷۹ درصد افزایش به ۱۱۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. نفت وست‌تگزاس‌اینترمدیت آمریکا هم با ۳ دلار و ۳۵ سنت معادل ۳.۲۱ درصد افزایش ۱۰۷ دلار و ۶۲ سنت معامله می‌شود.
جروم پاول، رئیس فدرال‌رزرو آمریکا در روز پنجشنبه گفت تمرکز بانک مرکزی بر مهار تورم بدون قیدوشرط است. به‌این‌ترتیب نگرانی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره بالاگرفته است.
حمله روسیه به اوکراین کمبود عرضه نفت در بازار در سال جاری میلادی را در شرایطی که تقاضا در حال بهبود از بحران کرونا بود بدتر کرده است. قیمت نفت به بالاترین رقم ۱۴۷ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از ۲۰۰۸ را نشان می‌داد.
یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت نفت توقف تولید لیبی به‌عنوان یکی از اعضای اوپک به خاطر ناآرامی در این کشور است.
تحلیلگران عقیده دارند بازار نفت طی فصل تابستان شاهد تقاضای بالا و محدودیت عرضه خواهد بود.
در این میان سازمان اوپک پلاس با اعلام اینکه برنامه جدیدی در خصوص افزایش سطح تولید ندارد اعلام کرد که این کشور‌های عضو این سازمان به تعهدات میزان افزایش خود در طرح قبلی پایبند خواهند بود.

 

انتهای مطلب/

 
 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری