کد خبر: ۵۱۸۱۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
بورس برای برخی از نماد‌های اصلی خوب بود؛ اما وضعیت نماد‌های کوچک و متوسط خوب نبود.

به گزارش تجارت امروز؛ دیروز فقط برای برخی شاخص ساز‌ها بد نبود و این را می‌توان از سبزپوشی اندک شاخص کل فهمید. اوضاع برای نماد‌های کوچک و متوسط خوب نبود و شاخص کل هم‌وزن نیز به همین دلیل قرمز پوشی بسته شد.  
امروز شاخص کل در ابتدا نزولی بود، اما با رشد ۲۷۰۰ واحدی روند صعودی را در پیش گرفت و شاخص کل بورس به سطح یک‌میلیون و ۵۰۴ هزار واحدی رسید. این رشد شاخص در روز جاری به نسبت روز گذشته که شاخص در سطح یک‌میلیون و ۵۰۱ هزار واحدی بود، رشد خوبی بود.   

تا زمانی که شاخص کل بالای سطح یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار واحد قرار دارد، جای نگرانی نیست. دیروز بازار با نماد‌های شاخص ساز مثل شپنا، نوری، پارس، حکشتی و همچنین لیدر بازار نماد خودرو مثبت شد و این نماد‌ها نسبت به دیروز عملکرد بهتری را داشتند. همچنین نماد بانک دی نزدیک به‌صف خرید معامله شد و شاخص کل هم‌وزن نیز روند نزولی را داشت و تحرک در نماد‌های کوچک دیده نمی‌شد.   

دیروز همچنین خروج پول حقیقی را داشتیم و این خروج‌های پول حقیقی به‌صورت متوالی شدند که می‌تواند علت آن عدم اعتماد به بازار سرمایه باشد.


تأثیر نرخ ارز بر بورس

نرخ نیمایی امروز ۲۵ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شد که به نرخ دلار آزاد که کاهش بود نزدیک‌تر شد. هرچقدر فاصله بین این دو نرخ کمتر باشد باعث رشد در بازار خواهد شد.
اگر توافقاتی صورت بگیرد صنایع خودرویی و بانکی می‌تواند تأثیرات قابل‌توجهی را از این توافق بگیرند و می‌توان این دو صنعت را زیر نظر داشت.  

 
تأثیر توافق بر بورس

ارزش معاملات دیروز که حدود ۳۹۰۰ میلیارد تومان بود به نسبت روز قبل بهتر بود و می‌توانیم برای امروز بازار متعادلی را داشته باشیم و با توجه به ارزندگی قیمت‌ها و سود‌های خوبی که در مجامع تقسیم شد نمی‌توانیم بیش از این انتظار افت را در بازار سرمایه نداشته باشیم.

انتهای مطلب

 
 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری