کد خبر: ۵۱۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند ؟لوله پلی اتیلن یک لوله ترموپلاستیک است که از ماده ای ساخته می شود که می تواند ذوب و تبدیل شود. مزیت کلیدی استفاده از لوله پلی اتیلن با چگالی بالا این است که این نوع لوله بادوام، انعطاف پذیر، سفت و سخت و ماهیت تطبیقی ​​دارد.

چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند ؟لوله پلی اتیلن یک لوله ترموپلاستیک است که از ماده ای ساخته می شود که می تواند ذوب و تبدیل شود. مزیت کلیدی استفاده از لوله پلی اتیلن با چگالی بالا این است که این نوع لوله بادوام، انعطاف پذیر، سفت و سخت و ماهیت تطبیقی ​​دارد. یکی دیگر از مزایایی که این لوله ارائه می دهد مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و تنشی است که در کاربردهای مختلف ضروری است.

 استفاده از لوله پلی اتیلن یا همان پلاستیکی در 50 سال گذشته افزایش یافته است زیرا به مراتب بهتر از هر لوله دیگری در بازار است و طول عمر قابل توجهی دارد. فروشگاه اینترنتی پاساب پیشرو در زمینه فروش لوله و اتصالات پلاستیکی می باشد. شما می توانید آخرین لیست قیمت لوله و اتصالات نیوپایپ را در این سایت ببینید.

چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند

چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند؟ در اینجا برخی از مزایای اصلی استفاده از لوله پلی اتیلن با چگالی بالا در کاربردهای مختلف آورده شده است.

مقاومت در برابر فرسایش لوله پلی اتیلن
مشکل معمولی که اغلب هنگام استفاده از انواع لوله های فلزی فوران می کند، حداقل مقاومت در برابر استرس و خستگی است که منجر به خرابی نابهنگام سیستم های لوله کشی می شود. مزیتی که لوله پلی اتیلن با چگالی بالا ارائه می دهد انعطاف پذیری و ماهیت تطبیقی ​​آن است که به ایجاد مقدار قابل توجهی مقاومت در برابر فرسایش کمک می کند. این لوله برای تحمل تعداد متفاوتی از سطوح فشار طراحی شده است و می تواند تا حد زیادی فشار را تحمل کند. این ویژگی به لوله کمک می کند تا در شبکه های مختلف توزیع آبی بدون ایجاد مشکل یا نشانه ای از خرابی نابهنگام استفاده شود.

عدم خوردگی و زنگ زدگی در لوله پلی اتیلن پلاستیکی

جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در مورد سیستم های لوله کشی فلزی مختلف اجتناب ناپذیر است که باعث می شود در موارد مختلف غیر قابل استفاده باشند. مزیت کلیدی لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا این است که دوام دارند و در برابر انواع خوردگی و زنگ زدگی که ممکن است در نتیجه تغییر دما یا رطوبت ایجاد شود، بسیار مقاوم هستند. مقاومتی که این نوع لوله در برابر رشد بیولوژیکی ارائه می دهد، مقرون به صرفه بودن و طول عمر بیشتری را ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد تا در کاربردهای متعدد بدون ایجاد مشکل استفاده شوند. آنها در مدت زمان کوتاهی تکامل یافته اند و اکنون سازندگان راه هایی برای قرار دادن انواع پوشش روی سطح لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا پیدا کرده اند، بنابراین برای چندین سال نیازی به تعویض آنها نیست.

اتصالات با کیفیت بالا در لوله پلی اتیلن (پلاستیکی)

لوله پلی اتیلن با چگالی بالا از اتصالات با کیفیت بهتری استفاده می کند که از نشت گاه به گاه در سیستم لوله کشی جلوگیری می کند. لبه قابل توجهی که لوله‌های پلی اتیلن از آن برخوردار هستند، قابلیت اتصال سیستم‌های لوله‌کشی با استفاده از روش‌هایی مانند همجوشی حرارتی برای اطمینان از اتصالات بدون نشتی دائمی در یک سیستم لوله‌کشی پیچیده است.

تطبیق پذیری لوله پلاستیکی

سازگاری زمانی که صحبت از سیستم های لوله کشی مختلف HDPE می شود که در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، قابل توجه است. جدای از استفاده از روش های همجوشی حرارتی برای جمع آوری آنها در یک سیستم عملکردی، می توان آنها را با استفاده از روش های مختلف مکانیکی و سنتی به هم متصل کرد. سازگاری به آنها اجازه می دهد تا در طیف گسترده ای از برنامه ها مورد استفاده قرار گیرند، و به همین دلیل است که آنها برای بیش از نیم قرن راه حلی برای استفاده های مختلف بوده اند. تولید کنندگان طیف گسترده ای از گزینه ها را در دسته های مختلف ارائه می دهند که منجر به افزایش کیفیت و قابلیت اتصال بهتر در یک سیستم لوله کشی پلی اتیلن (پلاستیکی) می شود. لازم به ذکر است که آنها همچنین می توانند از انواع مختلف محلول های جوشکاری استفاده کنند تا با توجه به نیازهای یک کاربرد در کنار هم قرار گیرند.

نصب آسان لوله پلی اتیلن
لوله پلی اتیلن (پلاستیکی) را می‌توان با استفاده از فناوری بدون ترانشه در پروژه‌های مختلف مرتبط با توسعه مانند رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، نهرها، جاده‌ها یا حق تقدم بدون وقفه در کارهای روزمره نصب کرد. نصب آسان لوله ها آنها را به پر استفاده ترین سیستم های لوله کشی در زمینه سرمایه گذاری های طولانی مدت در سراسر جهان تبدیل کرده است. مزیتی که آنها از نظر طول عمر ارائه می دهند همچنین آنها را به یک انتخاب ایده آل برای پروژه های عمومی در مقیاس بزرگ در سرمایه گذاری های مختلف شهرهای هوشمند تبدیل می کند. یکی دیگر از برندهای تولید کننده لوله پلاستیک آذین لوله می باشد. شما می توانید آخرین لیست قیمت لوله و اتصالات آذین را در سایت پاساب مشاهده کنید.

لوله های فلزی در مقابل پلاستیک: کدام یک بهتر است؟

اگر در حال ارتقا یا تعویض سیستم لوله کشی خود هستید، با گزینه استفاده از لوله های فلزی یا پلاستیکی روبرو خواهید شد. ممکن است تعجب کنید که مزایا و معایب هر روش چیست و چه چیزی برای شما و نیازهای شما مناسب تر است.

مزایای لوله های فلزی

لوله کشی فلزی اغلب لوله کشی سنتی تر است که توسط صاحبان خانه در سیستم های لوله کشی خود استفاده می شود. به این دلیل که ماندگاری فوق العاده طولانی دارد و به طور کلی بادوام ترین گزینه است. یک لوله فلزی از مس، برنج، چدن یا فولاد تشکیل شده است. هر گزینه مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد. یکی از معایب اصلی استفاده از لوله های فلزی این است که این لوله ها به مرور زمان خورده می شوند و می توانند زنگ بزنند و باعث زنگ زدگی آب لوله کشی شوند. با این حال، فلزات خاصی مانند مس یک گزینه عالی هستند، زیرا می توانند در برابر زنگ زدگی مقاومت کنند و نسبت به سایر مواد عمر بیشتری داشته باشند. همچنین لوله‌کشی فلزی معمولاً در مقایسه با لوله‌کشی پلاستیکی که امروزه کاربرد گسترده‌تری دارد، گزینه گران‌تری است.

 

مزایای لوله کشی پلاستیکی

لوله های پلاستیکی به طور کلی کار کردن با آنها راحت تر و هزینه کمتری برای نصب دارند. آنها به اندازه سنگین یا محکم نیستند و بنابراین کار کردن با آنها سخت نیست. برش و قرار دادن پلاستیک در قسمت‌های تنگ نیز آسان است و به دلیل محبوبیت آن، معمولاً راحت‌تر می‌توان قطعات عجیب و غریب یا غیرعادی را پیدا کرد که متناسب با آنچه شما به دنبال آن هستید. اگرچه این مزیت اصلی است، اما پلاستیک به اندازه فلز بادوام نیست، زیرا در برابر حرارت مقاوم نیست و بیشتر از لوله های فلزی باید تعویض شود. همچنین، محدودیت هایی برای استفاده از لوله های پلاستیکی وجود دارد، زیرا معمولاً نمی توان از آن در مناطقی از سیستم های لوله کشی که آب آشامیدنی یا آب را تحت فشار بالا حمل می کنند، استفاده کرد.

جمع بندی- چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند

در این نوشته به بررسی مزایا لوله پلی اتیلن پرداختیم و همچنین به سوال چرا لوله های پلی اتیلن جایگزین لوله های فلزی شدند پاسخ دادیم. شما می توانید متناسب با نیاز خود لوله فلزی یا پلاستیکی را برای خود از سایت پاساب انتخاب و خرید نمایید.

 
 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری