کد خبر: ۵۱۸۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۶
به دلیل مشکلات پیش‌آمده در فروش اینترنتی وزارت صمت؛ کرمان موتور اولین شرکتی بود که خارج از سایت وزارت صمت اقدام به پیش‌فروش خودرو‌های تولیدی خود کرد.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت کرمان موتور پس عملکرد ضعیف سایت فروش خودرو وزارت صمت اقدام به فروش خودرو در سایت و نمایندگی‌های خود کرد و تمام محصولات ظرفیت اعلامی خود را در کمتر از یک روز کاری به فروش رساند.  
بااین‌حال با هماهنگی‌های انجام‌شده کرمان موتور مجدداً طرح فروش بدون قرعه‌کشی خودرو را خارج از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز کرده است.
هفته گذشته، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از برگزاری ۱۵ طرح فروش بدون قرعه‌کشی خبر داد. او گفت: این ۱۵ طرح فروش در نخستین دوره عرضه سامانه یکپارچه دارای متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام‌شده بودند. درنتیجه برای فروش آن‌ها قرعه‌کشی برگزار نمی‌شود. به گفته این مقام مسئول، ایران‌خودرو، سایپا و دیگر خودروسازان در این طرح حضور خواهند داشت.
سایپا این طرح را از روز پنجشنبه دوم خرداد آغاز کرده است. ثبت‌نام در این طرح تا زمان تکمیل ظرفیت در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه دارد.
ایران‌خودرو نیز بخشنامه ثبت‌نام در طرح فروش بدون قرعه‌کشی خودرو را شنبه‌شب روی سایت خود قرارداد. این برنامه فروش، از ساعت ۱۰ صبح دیروز دوشنبه ۶ تیر، در سامانه یکپارچه آغازشده است و تا تکمیل ظرفیت ادامه می‌یابد.
علاوه بر این دو خودروساز بزرگ، شرکت مدیران خودرو نیز از روز شنبه محصولات ام‌وی‌ام را بدون قرعه‌کشی در سامانه عرضه می‌کند.
طرحی که کرمان موتور از روز گذشته آغاز کرده نیز بدون قرعه‌کشی است، اما ارتباطی به سه طرح مورداشاره ندارد. ثبت‌نام در طرح فروش کرمان موتور، خارج از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و از طریق نمایندگی‌های این شرکت انجام می‌شود. متقاضیان تا ۱۵ تیر برای ثبت‌نام فرصت دارند.
کرمان موتور در این طرح وانت T ۸ MT را باقیمت ۹۶۷ میلیون تومان عرضه می‌کند. این خودرو در بازار حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان قیمت دارد.


طرح فروش بدون قرعه‌کشی کرمان موتور- تیر ۱۴۰۱

چندی پیش سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به این پرسش که در بحث کیسه هوای خودرو (ایربگ) کدام خودروساز‌ها ضعیف عمل می‌کنند گفته بود: در این بخش بیشترین خودرو‌ها مربوط به تولیدات ایران‌خودرو است، بعد سایپا، بعدازآن پارس‌خودرو است.

بازگشت دوباره کرمان موتور به سامانه پیش‌ فروش وزارت صمت

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: