کد خبر: ۵۱۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
بعد از ریزش سال ۲۰۲۰ که قیمت خیلی از رمز ارز‌های معروف در بازار ارز‌های دیجیتال را به‌هم‌ریخت این ریزش دومین ریزش بزرگ این بازار باشد.  بیت کوین به عنوان بزرگترین رمز ارز بازار تاکنون بیشترین آسیب را در این زمینه دیده است.

به گزارش تجارت امروز؛ کارشناسان در جهان هشدار‌هایی در خصوص ارز‌های دیجیتال و احتمال ریزش قیمت آن‌ها داشتند که در گذشته نیز تقدیم حضور شما کردیم.  
متخصصان حوزه کریپتو کارنسی و تنظیم گران جهانی بازار رمز ارز برنامه‌ریزی‌ها و چشم‌انداز‌های خود را روی صنعت ارز دیجیتال تنظیم کرده‌اند. با توجه به اینکه ۱۹ هزار ارز دیجیتال در پلتفرم بلاکچین در دنیا وجود دارد. طبیعتاً بخشی از این ارز‌ها به علت اینکه عملکرد ضعیفی دارند، از بین خواهد رفت.

برد گارلینگهاوس، مدیرعامل بلاکچین ریپل می‌گوید: ۱۸۰ ارز در دنیا وجود دارد و به نظر می‌رسد که تولید این حجم از کریپتو کارنسی ضرورتی ندارد.

Tether یا USD Coin الگوریتم استیبل کوین بوده، الگوریتم استیبل کوین با بحث بک استیبل کوین فرق می‌کند. ارزش بک استیبل کوین به پشتوانه‌ای که دارد، است، اما الگوریتم استیبل کوین‌ها به‌جای اینکه سرمایه‌های دیگری را به‌عنوان پشتوانه داشته باشند و یا اینکه خود را شبیه دلار آمریکا کنند، سعی می‌کنند، نسبت عرضه و تقاضا و پایداری را با استفاده از الگوریتم‌ها نگهدارد، اما خوب الگوریتم Tether یا USD Coin دچار مشکل شد که احتمالاً مسبب شروع ریزش ارز دیجیتال بود.

صنعت ارز دیجیتال از ریزش بازار رمز ارز‌ها استقبال می‌کند. هم‌اکنون بیت کوین بیش از ۵۰ درصد ارزش خود را ازدست‌داده، مسلماً با توجه به اینکه در کمتر از ۲ سال بیت کوین در اوج قیمتی قرار داشته، یک رکورد جدید را در قیمت خود به ثبت رسانده، اما به نظر فعالان این بازار، نزول بازار مناسب بود، چراکه منجر شد تا افراد نابلد و آسیب‌زننده به بازار رمز ارز‌ها از آن خارج شوند.

ریزش شدید بیت کوین در بازارهای جهانی

 

خروج معامله‌کنندگان ضعیف از بازار ارز‌های دیجیتال

در اردیبهشت امسال  بایدن رئیس‌جمهور آمریکا دستور اجرایی جهت بررسی ریسک‌ها و مزایای ارز‌های دیجیتال را به دولت صادر کرد، اما تاکنون هیچ ارز دیجیتالی به‌صورت رسمی و اصلی تحت اختیار دولت آمریکا وجود نداشته. برد گارلینگهاوس  مدیرعامل شرکت فناوری مالی Ripple Labs گفته: ما از تنظیم گران بازار رمز ارز‌ها توقع شفافیت و قاطعیت در ایجاد این شفافیت را داریم که کمتر اتفاق می‌افتد.

ریزش بازار اخیر با بحث "لونا" و "ترا" شاید دو موضوع متفاوتی باشد، اما اینکه ترا را دلیل ریزش اصلی قیمت بیت کوین بدانیم منطقی نیست. زیرا هر بازاری نیازمند اصلاح است و وقتی یک بازار و سرمایه در اوج قیمت قرار می‌گیرد نیاز به اصلاح دارد در غیر این صورت می‌تواند وضعیت خطرناکی پیدا کند.

زمانی که بازاری با اصلاح مواجه می‌شود، اگر معامله گران صرفاً هولدر نباشند و فقط قصد خرید سرمایه، جهت نگهداری نداشته باشند،   با استفاده از روش‌های cfd (قرارداد‌های مابه‌التفاوت؛ در این معامله هیچ خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد) معاملات غیر اسپات را نگهدارند، امکان ورود به سبک دوسویه و پوزیشن‌های فروش است که از این طریق نیز می‌توانند سود کنند.

ریزش بازار رمز ارز‌ها به افراد کمک می‌کند، افرادی که قصد بالا نگه‌داشتن قیمت به روش‌های مختلف را دارند، از بازار حذف شوند و بازار به وضعیت تعادلی بازگردد.انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری