کد خبر: ۵۱۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند شاخص اصلی بورس بعد از دوران افول در حال بازسازی و اصلاح خود است و به‌مرور روند‌های بورسی به سمت حاشیه سبز خواهد رفت.  

پبه گزارش تجارت امروز؛ بازار بورس چند سالی که اعتماد مخاطبان عمومی خود را ازدست‌داده و اندک افرادی که در بورس ماندند به امید جبران ضرر خود در بازار هستند و تقریباً فعالیتی ندارند.  
اما بورس روز شنبه، افت ۰٫۲۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک‌میلیون و ۴۹۸ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند منفی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی منفی می‌شود.


جلوگیری از دخالت در قیمت‌گذاری بورس کالا کمک‌کننده است

درصورتی‌که اجازه دهند بورس کالا روند طبیعی خود را پیش بگیرد؛ افراد می‌توانند با اعتماد به این بستر نسبت به رشد اقتصادی خود تلاش کنند. ضمناً این اتفاق می‌تواند باعث واقعی شدن قیمت محصولات در بازار شود. عرضه خودرو در بورس کالا این محصول را به تعادل قیمتی می‌رساند و موجب افزایش گردش نقدینگی نیز در بازار می‌شود.


متخلفان بورسی از بازار اخراج شوند

سه شخص حقیقی فعال دریکی از شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس، طی سه ماه در سال ۹۵، حدود پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سود به دست آوردند. درحالی‌که سابقه معاملاتی در بورس نداشتند که نشان می‌دهد، در تجربیات اولیه، چنین سودی کسب کرده‌اند. سود کسب‌شده از سوی این سه شخص در سال ۹۵، معادل یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود که به نرخ امروز، معادل ۴۵ میلیارد تومان می‌شود.
برخورد با متخلفین بازار سهام می‌تواند اعتماد سهامداران نسبت به این بازار را افزایش دهد.

با این وضعیت پیش‌بینی می‌شود که این هفته روند اصلاحی بورس ادامه داشته باشد و با بهبود شاخض‌ها بورس به سمت حاشیه سبز میل کند. 

انتهای مطب

 
 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری