کد خبر: ۵۱۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
کشور سوئیس در برنامه‌های آتی خود برای حمل‌ونقل شهری به دنبال ایجاد سیستم حمل‌ونقل زیرزمینی است.

به گزارش تجارت امروز؛   این سیستم حمل‌ونقل با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند و به شکل خودران است. مجلس سوئیس دسامبر گذشته چهارچوب قانونی برای حمل‌ونقل زیرزمینی داخل این کشور را تائید کرد. این بدان معنا است که از ماه آینده سوئیس می‌تواند به‌طور رسمی فعالیت در این زمینه را آغاز کند.
هم‌زمان با رشد شهر‌ها و فعالیت اقتصادی نیاز به جاده و شبکه راه‌آهن بیشتر می‌شود. در همین راستا سوئیس تصمیم دارد سیستم Cargo sous terrain یا CST را راه‌اندازی کند.
این سیستم در حقیقت ثمره همکاری چند شرکت سوئیسی درزمینهٔ حمل‌ونقل، لجستیک، خرده‌فروشی، مخابرات و انرژی است. در این طرح اولیه از اصول سیستم‌های نقاله برای متصل کردن مراکز تولید و لجستیک با شهری استفاده می‌شود.
مراکز در این سیستم مجهز به آسانسور‌های عمودی هستند که می‌توانند محموله و کالا را به‌طور خودکار در سیستم حمل‌ونقل زیرزمینی بارگیری و خالی کنند. در این سیستم حمل‌ونقل کالا‌ها با کمک وسایل نقلیه برقی با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت جابجا می‌شوند. همچنین کالا‌ها در کانتینر‌های اصلاح‌شده، حمل می‌شوند.
در این سیستم حمل‌ونقل می‌توان مواد غذایی و کالا‌های فاسدشدنی را با وسایل نقلیه مجهز به یخچال جابه‌جا کرد.
این شیوه حمل‌ونقل از پیش برنامه‌ریزی‌شده و تحویل بار به کانال‌های فروش و مشتریان را می‌توان در مراکز هماهنگ کرد. به‌این‌ترتیب نیازی به مراجعه به هر یک از تهیه‌کنندگان کالا نیست. نه‌تن‌ها وسایل نقلیه حافظ محیط‌زیست محموله‌ها را ارسال می‌کنند، بلکه می‌توان آن‌ها را با کارآمدترین شیوه جابجا کرد.
هنگام پیشنهاد این سیستم در سال ۲۰۱۶ میلادی هزینه احداث آن برای یک شبکه ۵۰۰ کیلومتری ۳.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شد. این پروژه از یکم آگوست آغاز می‌شود و شامل یک مرحله ۷۰ کیلومتری بین دو شهر هارکینگن-نیدربیپ و زوریخ است که ۱۰ مرکز اتصال در آن وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود این بخش تا ۲۰۳۱ میلادی تکمیل شود.

 

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری