کد خبر: ۵۱۸۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
شعبه نیویورک بانک مرکزی آمریکا در نظرسنجی ژوئن ۲۰۲۲ خود در مورد انتظارات مصرف‌کنندگان اعلام کرد که انتظارات در مورد وضعیت مالی فعلی خانوارها در مقایسه با یک سال قبل در ماه ژوئن بدتر شده و تعداد بیشتری از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که وضعیت مالی بدتری نسبت به سال گذشته داشته‌اند.

به گزارش تجارت امروز؛ برخی از شهروندان آمریکایی که در نظرسنجی شعبه نیویورک بانک مرکزی شرکت کرده‌اند، اعلام کردند که وضعیت مالی خانواده خود در سال پیش رو بدبینی بیشتری داشتند و تعداد کمتری از پاسخ‌دهندگان انتظار داشتند که وضعیت مالی آن‌ها در سال آینده بهبود یابد.
در این نظرسنجی اضافه‌شده است: شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی همچنین نسبت به وضعیت مالی خانواده خود در سال پیش رو بدبینی بیشتری داشتند و تعداد کمتری از پاسخ‌دهندگان انتظار داشتند که وضعیت مالی آن‌ها در سال آینده بهبود یابد.
روز گذشته اقتصاددان برجسته آمریکایی ضمن هشدار نسبت به اینکه تورم بی‌سابقه در این کشور ادامه‌دار خواهد بود، خاطرنشان کرد: به‌زودی و با افزایش نرخ تورم، درصد بالایی از درآمد اقشار ضعیف ازجمله کارگران با حقوق کم در آمریکا تنها صرف تأمین نیازهای اساسی آن‌ها می‌شود.
«ادوارد یاردنی» رئیس موسسه تحقیقاتی یاردنی در گفت‌وگویی با شبکه خبری اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های جدید از وضعیت اقتصادی در آمریکا، اقشار کم‌درآمد جامعه که بیشترین فشار اقتصادی در این کشور را متحمل می‌شوند، در آینده نزدیک به‌ناچار تقریباً همه درآمد خود را برای رفع نیازهای اساسی مانند غذا، سوخت و مسکن هزینه می‌کنند.
به گفته یاردنی انتظار می‌رود که شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا (CPI) در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبلی با ۰.۲ درصد رشد از ۸.۶ درصد به ۸.۸ درصد افزایش پیدا کند. بالاترین نرخ تورم در قیمت مواد غذایی و انرژی و به میزان ۱.۱ درصد خواهد بود
با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در ماه نوامبر، درحالی‌که دموکرات‌ها تلاش می‌کنند نظر رأی‌دهندگان را از مسائلی همچون تورم و افزایش قیمت بنزین منحرف کنند نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که آنها در این موضوع شکست‌خورده‌اند و بحران اقتصادی همچنان دغدغه اصلی آمریکایی‌ها است.
مشاغل خرد در آمریکا تحت تأثیر سطح بالای تورم دائمی قرارگرفته‌اند، به‌طوری‌که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در شرایطی که اقتصاد این کشور به شکل فزاینده‌ای به سمت رکود و تورم پیش می‌رود، این مشاغل باید در کوتاه‌مدت با تورم افسار گریخته دست‌وپنجه نرم کنند.

انتهای مطلب

 
 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری