کد خبر: ۵۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
در راستای سیاست‌های سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر ارتقای استاندارد‌های ایمنی و عملکردی خودرو‌های سواری، شرکت کرمان موتور نسخه جدید خودرو جی ۴ را در شهریورماه سال جاری و با تجهیزات ایمنی ارتقاءیافته به بازار عرضه خواهد کرد.  

به گزارش تجارت امروز؛ بر اساس این گزارش، یکی از موارد مهم در ایمنی خودرو‌ها تجهیز خودرو به سیستم کنترل پایداری الکتریکی یا همان سیستم "ESC" است که در نسخه جدید خودروی جی ۴ به‌منظور ارتقا  ایمنی به آن مجهز شده است. این سیستم که وظیفه اصلی آن جلوگیری از  انحراف خودرو است، می‌تواند تا حد بسیار زیادی مانع از ایجاد حادثه برای خودرو گردد و اهمیت آن در بهبود ایمنی خودرو‌ها باعث شده در بسیاری از کشور‌ها به یک استاندارد اجباری تبدیل شود.
از دیگر تغییرات در جی ۴  جدید می‌توان به ارتقاء ترمز‌های این خودرو اشاره کرد، به‌طوری‌که سیستم ترمز جی ۴ که قبلاً در چرخ‌های عقب از نوع کاسه‌ای در آن استفاده گردیده بود، به نوع دیسکی تغییریافته و بنابراین خودرو در هر چهارچرخ مجهز به ترمز‌های دیسکی شده است که عملکرد بهتری نسبت به قبل دارد. ضمن اینکه این تغییر باعث خنک کاری بهتر و کوتاه‌تر شدن زمان عکس‌العمل سیستم به فرامین راننده گردیده است.
لزوم تجهیز خودرو به چراغ‌های رانندگی در روز  (DRL) ازجمله مواردی است که این روز‌ها  به‌عنوان یکی از اصول ایمنی  در خودرو‌ها همواره موردتوجه قرار دارد که این موضوع نیز مدنظر قرارگرفته و محصول جدید جی ۴ به چراغ DRL یا چراغ رانندگی در روز تجهیز شده است؛ همچنین در این محصول شاهد اضافه شدن سیستم راهنمای نشانگر تعویض دنده یا "GSI  " نیز هستیم.
خاطرنشان می‌شود که تمامی موارد مورداشاره و تغییرات جدید در محصول جی ۴، بر اساس استاندارد‌های روز و سیاست‌های سازمان ملی استاندارد ایران پیاده‌سازی و به‌روزآوری شده است تا بیش‌ازپیش شاهد رضایت مشتریان کرمان موتور از خودرو‌های تولیدی این شرکت باشیم.
بر اساس اعلام شرکت کرمان موتور، نسخه جدید خودرو جی ۴ در اواخر تابستان امسال روانه بازار شده و جایگزین نسخه قبلی خواهد شد.

 

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری