کد خبر: ۵۱۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
صادقی، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان، اعلام کرد که طرح ذخیره‌سازی گوشت قرمز در استان سمنان اجرا شد و گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، دام زنده را از دامداران خریداری و گوشت آن را منجمد می‌سازد.

اجرای طرح ذخیره‌سازی گوشت در سمنان

به گزارش تجارت امروز؛ صادقی، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان، درباره تأمین اقلام موردنیاز مردم در ایام پیک مصرف هم‌زمان با عید غدیر و ایام پیک مصرف گوشت و مرغ هم‌زمان با بازگشت حجاج و همچنین ماه محرم، تأکید کرد: تمهیدات خوبی درزمینهٔ ستاد تنظیم بازار استان سمنان اندیشیده شده است.

صادقی بیان کرد که مقررشده است تا دام موردنیاز استان خریداری و منجمد شود تا درزمینهٔ عرضه با کاستی روبرو نشویم.

 

بیشتر بخوانید:

 • منتظر گرانی گوشت باشید
 • شما در صف انقلاب نیستید؟
 • نان کوپنی یا کارتی؟

  وی همچنین افزود: ذخیره استراتژیک گوشت قرمز درواقع برای پیک مصرف شامل عید غدیر، بازگشت حجاج بیت‌الله احرام، ایام محرم پیش‌بینی‌شده است.

  صادقی با اشاره به صدور دستورالعمل خرید دام زنده از دامداران استان سمنان، ابراز کرد: طبق طرحی که از سوی وزارت جهاد ابلاغ‌شده، قیمت دام زنده سنگین ۸۵ و قیمت دام زنده سبک زنده ۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری و شرکت پشتیبانی امور دام همین قیمت را از دامداران خریداری خواهد کرد تا بتوانیم گوشت را منجمد کنیم.

  صادقی به انبار کردن گوشت موردنیاز مردم و هیئت‌های مذهبی به مقدار موردنیاز اشاره کرد و گفت: در این طرح هیچ محدودیتی دیده نشده و از هفته گذشته طرح تهیه گوشت موردنیاز پیک مصرف آغازشده است.

  وی در پاسخ به سؤالی درباره مقابله با تخلفات و سودجویان بیان کرد: ۹۴ درصد پرونده‌های وارده به تعزیرات استان سمنان در ارتباط با مسائل مرتبط با اصناف، دام و طیور و ... بررسی و مورد صدور احکام نیز قرارگرفته است.
   
  سرپرست معاونت اقتصادی استانداری سمنان بیان کرد: نظارت بر نحوه عرضه اقلام اساسی و کار اصناف باهدف مقابله با تخلفات احتمالی در شرایط امروز اقتصادی، تشدید شده است.
  صادقی همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام محرم و نیاز هیئت مذهبی و مردم به برنج، تأکید کرد: بیش از ۵۰۰ تن برنج خارجی در استان سمنان تأمین و ذخیره‌سازی صورت گرفته و پیش‌بینی‌شده که این رقم به ۹۰۰ تن نیز افزایش یابد.

  وی بیان کرد: برای حمایت از دامداران و فعالان حوزه طیور و آبزیان ۲۸۶ میلیارد تومان تسهیلات دامدار کارت به بیش از دو هزار و ۷۰۰ بهره‌بردار پرداخت‌شده است که در این شاخص سمنان در زمره سه استان برتر کشور محسوب می‌شود.
   
  انتهای مطلب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: