کد خبر: ۵۱۸۷۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶

قیمت جهانی طلا امروز 3 مرداد 1401

قیمت هر اونس طلا در ساعت 8:54 صبح امروز 3 مرداد، به 1727 دلار و 30 سنت رسید و با 0.02 کاهش همراه شد.

قیمت جهانی طلا امروز 3 مرداد 1401

به گزارش تجارت امروز؛ در این هفته قیمت طلا به دلیل اجلاس حیاتی فدرال رزرو آمریکا چندان تغییری نکرده است. ترس از رکود اقتصاد و احتمال افزایش نرخ فدرال رزرو آمریکا برای کنترل تورم، ارزش دلار را بالا برده است و نسبت به دو هفته گذشته، بهبود ارزش دلار آمریکا مانع ادامه روند رشد این فلز گران‌بها شده است.
سرمایه‌گذاران نگران احتمال منفی شدن نرخ تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی هستند که می‌تواند بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا را وارد یک رکود فنی کند.
به‌علاوه، سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو آمریکا تأثیر منفی بر شرکت‌های بزرگ فناوری مثل آلفابت گوگل و اپل خواهد گذاشت که شرایط بازار، ارزش دلار و به دنبال آن قیمت طلا را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۷۲۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.
کاهش سود خزانه‌داری آمریکا و کاهش اطمینان سرمایه‌گذاران و جریان سرمایه به اوراق قرضه دولتی به خاطر نگرانی در مورد رشد اقتصاد و تورم، قیمت طلا را بالا آورد و در روز جمعه به ۱۷۳۹ دلار رساند که بالاترین رقم طی یک هفته گذشته بود؛ اما ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران به قدرتمند شدن دلار کمک کرد. پایین آمدن شاخص مدیران خرید در منطقه یورو و مخصوصاً آلمان به‌علاوه مختل شدن فعالیت در بخش خدمات آمریکا خطر رکود اقتصاد را افزایش داده و تأثیر منفی بر حساسیت بازار گذاشته است.
قیمت نقره با ۰.۵۷ درصد کاهش به ۱۸ دلار و ۵۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۳ درصد کاهش ۸۷۶ دلار و ۵۴ سنت معامله می‌شود.
 

انتهای مطلب

 

نظر شما