کد خبر: ۵۱۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
تسلا فروش اکثر دارایی‌های بیت کوین خود را اعلام کرده است و دارایی دیجیتال ایلان ماسک تنها ۲۱۸ میلیون دلار است

به گزارش تجارت امروز؛ تسلا فروش اکثر دارایی‌های بیت کوین خود را اعلام کرده است. در حال حاضر، گفته می‌شود که دارایی دیجیتال ایلان ماسک، مالک تسلا، تنها ۲۱۸ میلیون دلار است.
تسلا همچنین تائید کرد که در سه‌ماهه دوم سال جاری ۷۵ درصد از دارایی‌های خود را به Tether تبدیل کرده است و ۹۲۶ میلیون دلار دیگر به دارایی‌های پایدار خود اضافه کرده است.
تسلا معتقد است که کاهش قیمت بیت کوین تأثیر منفی بر درآمد این شرکت داشته است و به همین دلیل اکثر بیت کوین‌ها را باقیمت ۲۹۰۰۰ دلار به فروش رسانده است.
به گفته کارشناسان، انتشار این خبر در روز چهارشنبه هفته گذشته منجر به کاهش و اصلاح قابل‌توجهی در بازار ارز‌های دیجیتال شد و ضرر هنگفت دیگری را بر دوش سرمایه‌گذاران بازار ارز‌های دیجیتال تحمیل کرد.
باوجوداین موقعیت‌های تسلا، ایلان ماسک بیشتر پس‌انداز خود را در قالب استیبل کوین سرمایه‌گذاری کرده است و این شرکت تأیید کرده است که در صورت بهبود بازار، دوباره وارد تجارت ارز‌های دیجیتال خواهد شد. این شرکت سقوط بازار کریپتو را به قرنطینه‌های پی‌درپی کرونا در چین نسبت داد.
لازم به ذکر است که تسلا و ایلان ماسک از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر قیمت بیت کوین و کل بازار ارز‌های دیجیتال هستند. توییت‌های ماسک در سال‌های اخیر منجر به شوک‌های عجیب‌وغریب در قیمت بیت کوین و همچنین ارز رمزپایه آن یعنی Dogecoin شده است.

 

انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری