کد خبر: ۵۱۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴
اکو ایران مدعی شد:
بر اساس ادعای اکو ایران ،نرخ دلار هرات و سلیمانیه نرمال است اما نرخ دلار تهران امروز ۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ دچار دست‌کاری شده‌است.

به گزارش تجارت امروز ؛اکو ایران مدعی شده که برخی‌ها در ارتباط با ۳ نرخ هرات، تهران و سلیمانیه می‌گویند که هرات و سلیمانیه نرمال رفتار می‌کنند و نرخ تهران دچار دستکاری‌شده است. قیمت دلار در بازار متشکل هم شاهد کاهش جزئی در حدود ۲۰ تا ۳۰ تومان در روز دوشنبه بود.
اما نرخ رسمی دیگر یعنی نرخ نیمایی خیلی آرام آرام به سمت بالا حرکت می‌کند و در میانه‌های کانال ۲۶ هزار تومان قرار گرفت. در بازار درباره‌ی این حرکت نیما گفته می‌شود که در حال نزدیک کردن خود به بازار متشکل است.
دلار تهران ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان را ثبت کرد و قیمت دلار در هرات کمی از تهران فاصله گرفت. روز یکشنبه نرخ تهران و هرات یکی شده بود، اما دوشنبه دلار هرات حدود ۱۰۰ تومان پایین‌تر از تهران و روی ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان ایستاد.
در بازار هرات همچنان نرخ نقدی بالای فردایی معامله می‌شود که نشانه این است که تقاضا برای نقدی همچنان بالاست و البته فردایی هرروز سیگنال کاهش می‌دهد. همچنان سلیمانیه ۳۲ هزار تومان را از دست نداده است و این مرز حمایت مهمی برای این بازار شده است.


صف دلار سهمیه‌ای پابرجاست

دلار سهمیه‌ای در بازار ارز دوشنبه بین ۳۰ هزار و ۳۰۰ تا ۸۰۰ فروخته می‌شد و بازار همچنان شاهد صف روی نرخ ۳۰ هزار و ۶۵۰ است. نکته عجیب، اما استقبال کم از صرافی‌هایی بود که نرخ کمتری داشتند. گفته می‌شود این مسئله به‌این‌علت است که صرافی‌های بزرگ حتی اگر قیمت بالاتر هم بدهند، به دلیل اینکه شناخته‌شده‌ترند، تجمع هم دور آن‌ها شکل می‌گیرد. البته یک سناریو دیگر نیز وجود دارد که صرافی‌های کوچک، به هرکسی دلار نمی‌دهند.
همچنان دلار سهمیه‌ای از سوی معامله‌گران حرفه‌ای بازار خرید نمی‌شود و همین مسئله موجب شده تا خریدوفروش ارز‌های متفرقه در بازار رونق بگیرد.

انتهای مطلب

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: