کد خبر: ۵۱۸۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

طراحی لوگوی جدید کرمان موتور بر اساس سبک ایرانی اسلامی

وفایی،طراح لوگوی جدیدشرکت کرمان موتور اعلام داشت: این لوگو با توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی طراحی شده است و در آن سعی شده از هویت معماری ایرانی اسلامی استفاده شود.

طراحی لوگوی جدید کرمان موتور بر اساس سبک ایرانی اسلامی

به گزارش تجارت امروز؛ وفایی،طراح لوگوی جدید شرکت کرمان موتور،در خصوص طراحی این پروژه گفت: طراحی لوگوی کرمان خودرو بر اساس طبیعت شهر بم و لوگوی قبلی شرکت انجام‌شده است. در این لوگو تلاش کردیم از هویت معماری ایرانی اسلامی استفاده کنیم تا مفهوم پرواز در طراحی خودرو و لوگو القا شود. برای طراحی چراغ‌های خودرو از تناسب باغ‌های بزرگ کشور الهام گرفته‌شده است. درنهایت محصولی که می‌بینید حاصل حمایت کرمان خودرو و تلاش من است و سعی کردم یک خانواده برای این شرکت طراحی کنم.
وی افزود:حمایت‌های کرمان موتور باعث شد تا به سمت تولید این خودرو برویم و هم‌زمان در همکاری با شرکت‌های معتبر ایتالیایی و در حال یادگیری طراحی خودرو از آن‌ها هستیم. اگر خودروساز‌های چینی پیشرفت کردند دلیلش تعامل با دنیا است. ما نیز با متخصصین ایتالیایی در حال کار هستیم.
این پروژه می‌تواند اولین خودروی طراحی داخل و تولید خانواده خودرو‌های کرمان موتور باشد. من تلاش کردم که با حمایت خودروساز این پرستوی کرمان موتور را به طرح جدید صنعتی‌تری تبدیل کنم.
طراح لوگو گفت:کسی فکر نمی‌کرد روزی من طراحی خودرو را جدی دنبال کنم؛ اما همیشه این رؤیا را داشتم. متأسفانه ما در ایران رشته طراحی وسایل حمل‌ونقل نداریم در صورت وجود این رشته، ما بچه‌های بااستعدادی داریم که قادرند در حوزه طراحی خودرو  بدرخشند.


زمانی که متوجه شدم ایتالیا به‌عنوان مهد طراحی خودرو است و شهر تورین را پیدا کردم که اکثر برند‌های بزرگ در شهر تورین مرور طراحی خودرو دارند. من در ایتالیا در مقطع کارشناسی در رشته طراحی خودرو پذیرفته شدم. برای این مسیر باید زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی را گذراندم.
در زمان آموزش به این فکر می‌کردم که چگونه می‌توانم برای کشورم مفید باشم. می‌توانستم با برند‌های بزرگ دنیا همکاری کنم و در جلسه‌ای با مدیرعامل کرمان خودرو درخواست کردم که پایان‌نامه خود را با این مجموعه بنویسم. از حمایت‌های بی‌دریغ ایشان سپاسگزارم.

انتهای مطلب

نظر شما