کد خبر: ۵۱۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰

بیت کوین در مرز 21 هزار دلار متوقف شد

بیت کوین با ادامه اصلاح قیمت از ۲۱۵۰۰ دلار، به محدوده ۲۱۲۰۰ دلار کاهش یافته است تا نرخ اصلاح هفتگی خود را به 5 درصد و ریزش روزانه را به 3 درصد افزایش دهد.

بیت کوین در مرز 21 هزار دلار متوقف شد

به گزارش تجارت امروز؛ بیت کوین با ادامه اصلاح قیمت از ۲۱۵۰۰ دلار، به محدوده ۲۱۲۰۰ دلار کاهش‌یافته تا ریزش روزانه خود را به ۳ درصد و نرخ اصلاح هفتگی را به ۵ درصد افزایش دهد.
بیت کوین با ادامه اصلاح قیمت از ۲۱۵۰۰ دلار، به محدوده ۲۱۲۰۰ دلار کاهش‌یافته تا ریزش روزانه خود را به ۳ درصد و نرخ اصلاح هفتگی را به ۵ درصد افزایش دهد.
همچنین در پی ریزش دو روز اخیر بیت کوین، اکثر آلتکوین‌ها نیز دچار ریزش‌های شدید شدند. به‌عنوان‌مثال، اتریوم به محدوده حمایت ۱۴۵۰ دلار کاهش‌یافته و ریپل نیز به حمایت ۰.۳۲ دلاری خود کاهش قیمت یافت. کاردانو نیز به کف حمایت خود روی نقطه ۰.۴۶۵ دلار کاهش‌یافته است.
پس از رد گسترده قیمت، بیت کوین ضرر‌های خود را به زیر سطح حمایت ۲۲۰۰۰ دلار افزایش داد و تقریباً نقطه ۲۱۰۰۰ دلار را قبل از بازگشت به نقاط بالاتر آزمایش کرد. در صورت ادامه ریزش، حمایت اولیه نزدیک به سطح ۲۰۸۵۰ دلار بوده و حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۰۵۰۰ دلار قرار دارد که در زیر آن قیمت می‌تواند در صورت ادامه ریزش، کف ۲۰۰۰۰ دلار را آزمایش کند.
در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک به سطح ۲۱۵۰۰ دلار قرار دارد. مقاومت اصلی بعدی می‌تواند حدودِ منطقه ۲۲۰۰۰ دلار باشد که بالاتر از آن، قیمت می‌تواند افزایش قیمت بیشتر با نرخ پایدار را تجربه نماید.
فدرال رزرو آمریکا قرار است طی جلسه‌ای دوروزه طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری، در خصوص افزایش مجدد نرخ بهره بانکی در این کشور تصمیم‌گیری کرده و احتمال می‌رود افزایش ۷۵ واحد این نرخ در دستور کار فدرال رزرو باشد.
بدیهی است هرگونه تصمیم فدرال رزرو در راستای افزایش نرخ بهره، می‌تواند بازار ارز‌های دیجیتال را دچار نوسان بیشتر نماید.

انتهای مطلب

نظر شما