کد خبر: ۵۱۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
امروز در حوزه جنگ اقتصادی اصناف از هیچ حمایتی دریغ ننموده و همواره در میدان پشتیبانی از نظام هستند. ‎

به گزارش تجارت امروز؛ نقش اصناف در عرصه‌های مختلف اجتماعی اقتصادی شایان توجه و همواره تعیین‌کننده بوده و هست.
اصناف در خط مقدم دفاع مقدس حضور داشتند و ضمن اعزام نیروهایشان در دفاع از کشور، پشتیبانی منحصربه‌فردی در ۸ سال جنگ تحمیلی داشتند و در صیانت از شعائر اسلامی و حفظ و ترویج آئین‌ها و مناسبت‌های دینی اهتمام ویژه‌ای داشته و دارند، بطوریکه در تمام بازار در ایام ماه مبارک رمضان و محرم و صفر جلوه‌های ممتاز این دلدادگی را می‌توان ملاحظه کرد.
اصناف از اقشاری هستند که نقش مؤثری در پیروزی انقلاب داشتند و به حضرت امام خمینی (ره) در این پیروزی و فتح الفتوح تاریخی کمک شایان توجهی کردند.
در اقتصاد ایران اصناف اهمیت ویژه‌ای در رشد و پویایی اقتصادی کشور دارند و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مختلف مردم این تشکل به‌مثابه قلب اقتصادی جامعه جلوه کرده است.
اصناف حلقه واسط بین تولیدکننده و مصرف‌کننده هستند که اگر این حلقه واسط نقش تعاملی و حرفه‌ای خود را ایفا نماید در تنظیم بازار نقش مؤثری را می‌تواند ایفا کند.
اصناف در المان‌های شهری نقش بسیار مؤثری دارند و معرف مبلمان شهری در بخش‌های مختلف‌اند لذا باید شاهد حداکثر همکاری مابین اداره کل دفتر شهری و شهرداری‌ها با اصناف باشیم و در این حوزه کار‌های زیادی داریم.
مسائل اصناف در شهر‌ها باید حل شود و شهرداری‌ها در این راستا باید با اصناف در هماهنگی و تعامل باشند تا شاهد کار‌های بزرگی در این راستا باشیم.
ساماندهی اصناف با تشکیل کارگروهی با محوریت معاونت هماهنگی امور اقتصادی می‌بایست در دستور کار قرار گیرد تا شاهد حل مشکلات حوزه‌ی اصناف باشیم.
 
انتهای مطلب

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: